Hugh Laurie’nin Başrolünü Üstlendiği Roadkill Dizisinden İlk Fragman Yayınlandı

Takip Et:
Hugh Laurie’nin Başrolünü Üstlendiği Roadkill Dizisinden İlk Fragman Yayınlandı
Hugh Laurie’nin Başrolünü Üstlendiği Roadkill Dizisinden İlk Fragman Yayınlandı

Hugh Laurie’nin geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan bir siyasetçiyi canlandırdığı, BBC yapımı Roadkill dizisinden ilk fragman yayınlandı.

House M.D. dizisindeki Dr. Gregory House rolüyle ismini geniş kitlelere duyurduktan sonra Veep, The Night Manager ve Catch-22 gibi dizilerde dikkat çekici performanslara imza atan Hugh Laurie, yeni bir projeyle televizyon ekranlarına geri dönmeye hazırlanıyor. Laurie’nin başrolünü üstlendiği BBC dizisi Roadkill, bu sene izleyici ile buluşacak.
Her iki fragmanı da aşağıda tespit edebilirsiniz.

Daha evvel Veep’de başkanlık için yarışan bir siyasetçi olarak izleyicilerin karşısına çıkan Laurie, bu defa da geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan İngiltereli bir siyasetçiye yaşam veriyor. The Hours, The Reader ve Page Eight gibi filmlerin Oscar adayı senaryocuyu David Hare‘ın senaryosunu kaleme aldığı dizinin yapımcılığını National Treasure ve Lekeyi gibi dizilere imza atan The Forge üstleniyor.

Hugh Laurie’nin Başrolünü Üstlendiği Roadkill, 1 Kasım’da İzleyici ile Buluşacak

Dizi, oldukça tesirli ve karizmatik bir siyasetçi olan Peter Laurence Laurie’ın hikâyesini anlatıyor.
Kendisi hakkında ortaya çıkan hakikatlerin birliktesi getirdiği pişmanlık ve zanlılıkla zaman kaybetmemeye kararlı olan Peter, bir yandan faciayı olabilecek bu asılları geride bırakmaya çalışırken bir yandan da politika dünyasında yükselmek için tasarısına devreye sokuyor. Ancak yaşanan vakalar, hem insanlar hem de ülkeler için geçmişi mazide bırakmanın ne kadar güç olduğunu gözler önüne serecektir.

Dört kısımdan oluşan dizinin oyuncu kadrosunda Hugh Laurie’ye Helen McCrory, Saskia Reeves, Iain De Caestecker, Sarah Greene, Pip Torrens, Millie Brady, Danny Ashok, Ophelia Lovibond ve Sidse Babett Knudsen eşlik ediyor.

Hugh Laurie ve David Hare gibi zaferli işlere imza atan iki adı bir araya getirmesiyle noktaya değinen Roadkill, 1 Kasım’da PBS’te izleyici ile buluşacak.
Ancak BBC ortak yapımlarını genelde Amerika’daki yayıncısından evvel ya da aynı gün yayınladığı için dizinin 1 Kasım’dan evvel BBC’de ekrana geleceğini zannedebiliriz.

Kaynak: The Wrap

.