Kültür ve Sanat

His Dark Materials’ın 2. Sezonundan Yeni Fragman Yayınlandı

HBO dizisi His Dark Materials’ın 2. sezonundan yeni fragman yayınlandı. His Dark Materials 2. sezon, 16 Kasım’da izleyici ile buluşacak.

Dafne Keen, James McAvoy, Ruth Wilson, Clarke PetersAriyon BakareGeorgina Campbell ve Lin-Manuel Miranda gibi birbirinden değerli oyuncuların kadrosunda yer aldığı, Philip Pullman‘ın daha evvel sinemaya da taşınan aynı adlı olağanüstü roman serisinden televizyona adapte edilen His Dark Materials‘ın 2.
sezon için tanıtım çalışmalarına sürat veren HBO, diziden yeni bir fragman yayınladı.

Büyü, teknoloji ve bilimin iç içe geçtiği paralel bir kâinatta geçen dizi, öksüz bir çocuk olan Lyra’yı merkezine alıyor. Kaybolan dostunu tespit etmek için, kendisine verilen altın pusulayı takip ederek paralel cihanlar arasında bir yolculuğa çıkan Lyra, kaçırılan çocukları ve enteresan eforları kapsayan şeytanca bir komployu gün suratına çıkarıyor.

His Dark Materials 2.
Yeni sezonda çok daha fazla görünecek olan Scott, 2. sezonda kazara Lyra’nın yaşadığı dünyaya seyahat edip bir şaman olarak yoluna devam eden, Adıyla da öğrenilen John Parry karakteriyle karşımıza çıkacak. Andrew Scott’ın Fleabag dizisinde beraber çalıştığı Phoebe Waller-Bridge, His Dark Materials’ın 2. sezonunda John Parry’nin şeytanı Sayan Kötör karakterine sesiyle yaşam verecek. His Dark Materials’ın mucizevi dünyasında her insanın hayvan formunda bir şeytanı oluyor ve doğumundan vefatına kadar yanını bölmüyor.
sezonunda Lyra, Cittàgazze adında enteresan ve sırlı, terk edilmiş bir kente geliyor ve ilk sezonda baktığımız ve geçmişinden kaçan Will ile karşılaşıyor.

HBO ve BBC ortaklığında hazırlanan dizinin 2. sezonunda yayınlanan yeni fragmanı buradan seyredebilirsiniz.

Kaynak: Collider

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu