Kültür ve Sanat

Henry Cavill, Sherlock Holmes rolü hakkında konuştu

Başrolünde Millie Bobby Brown‘ın bulunduğu “Enola Holmes” filmi, daha önceki zamanlarda Netflix üzerinden yayımlandı.

Filmde Henry Cavill, Enola’nın abisi Sherlock Holmes rolünde. Superman karakteri ile ismini büyük kitlelere duyurmuş ve yeniden galibiyetli bir Netflix dizi olan “The Witcher”daki rolüyle isminden oldukça söz ettirmişti. Bu iki büyük rolün ardından Sherlock Holmes’ü oynayan oyuncu, bazı açıklamalarda bulundu.


henry cavill

Henry Cavill, Sherlock Holmes’ü oynarken hür seziyor

Henry Cavill, evvelki rollerinden bahsederken şu ifadeleri kullandı:

“Gülünç, baskı doğrultusuna odaklanmamaya çalışıyorum, bunu baskı doğrultusundan çok şahsi bir misyon haline getiriyorum.
Bunlar beraber geliştiğim ve hoşlandığım karakterlerdi ve gerçekten, gerçekten olası olan en doğru biçimde onları temsil etmek istiyorum. Bu benim için daha öncekinden de çok büyük bir şeydi şimdi de çok büyük bir şey.”

Ancak oyuncu, Sherlock Holmes karakteri için kendine baskı uygulamadığını ve serbest olduğunu şu sözlerle belirtti:

“Sherlock Holmes’a gelince, şehirle de Sherlock Holmes’un kitaplarını okumuyordum.
Setteki en asap bozucu adam benim zira aralıksız şöyleyim: “Bağışlarsınız, bunun olması gerektiğini öğreniyorsunuz, onlar böyle yapmazlardı. Siz bunu okumadınız mı? Bu olanaksız olurdu.”

Daha sonra herkes bana “Henry kapa çeneni ve yalnızca oyna.” dediğinde “Bunu yapmak istemiyorum.” diye itiraz ediyorum. Ancak Sherlock böyle değildi. Kendime bu psikopat baskıyı uygulamadığım için Enola’yı destekleyen bir Sherlock karakterini yaşatabildik.”

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu