Kültür ve Sanat

HBO’dan “SpaceX” dizisi geliyor

HBO, Elon Musk’un AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI özel roket şirketi SpaceX’in yükselişi hakkında bir dizi hazırlıyor. Altı kısımdan oluşacak olan “SpaceX” dizisi, Ashlee Vance’in “Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future” isimli kitabına katlanacak.

SpaceX

“SpaceX” dizisinin mevzusu ne olacak?

Channing Tatum’un “Özgür Derneği” tarafından üretilen altı kısımlık bu mini dizi, Elon Musk’ın insanlığı çok seyyareli bir cins yapma hayali peşinde koşarken uzaktaki bir Pasifik Adası’nda çalışmak üzere tercih ettiği ve yörüngeye ilk insanlı SpaceX roketi olan “Falcon 9″u fırlattıkları zamanları odak noktasına alacak.

Şu anda dizide rastgele bir yeri olmadığı açıklanan Elon Musk, SpaceX’le yaptığı çalışmaların yanı sıra CEO’su olduğu elektrikli taşıt ve pak enerji şirketi “Tesla” ile de tanınıyor.

Doug Jung, dizide yazar ve mesul yapımcı olarak misyon yapacak.
Aynı zamanda Vance ve Len Amato da idareyici yapımcı olacak. Michael Parets, Free Association ismine projeyi sorgulayacak adlar olacak.

Henüz ne zaman yaşama geçirileceği belirli olmayan mini dizi ile alakalı yeni ayrıntıların önümüzdeki dönemde ortaya çıkması tasarlanıyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha aşırısı için takipte kalın.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu