Kültür ve Sanat

HBO, Elon Musk’ın SpaceX Şirketi İle İlgili Bir Dizi Hazırlayacak

HBO, Elon Musk’ın uzay araştırmaları ve taşımacılığı üzerinde çalışan SpaceX şirketini merkezine alan bir mini dizi hazırlayacak.

Uzay ile alakalı çalışmaları ile devamlı gündemde olan Amerikalı teşebbüsçü Elon Musk, dizi ve film sektöründe de ismini duyurmaya devam ediyor. Özellikle projelerin uzay ile olan iletişimi insanları heyecanlandırmaya yetiyor. Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen haberlere göre Tom Cruise ve Doug Liman’ın dünyanın yörüngesinde sürükleyeceği film projesinde de Musk’ın ismini dinlemiştik.
Ancak Elon Musk bununla kanaat etecek gibi de durmuyor. SpaceX uzay taşımacılığı şirketlerinin sahibi Elon Musk, HBO ile bir dizi projesi için toplanıyor. Dizinin yapımcılığını 21 Jump Street, Foxcatcher gibi filmlerde rol alan Amerikalı oyuncu Channing Tatum üstlenecek. 

HBO’nun SpaceX Mevzulu Projesi Bir Mini Dizi Olacak

Yeni HBO projesi Elon Musk’ın SpaceX şirketini merkezine alacak.
Uzay temalı yapım, altı kısımlık bir mini dizi olarak tasarlanıyor. Zaferli SpaceX uzay vazifesinde NASA’nın Crew Dragon kapsülündeki Doug Hurley ve Bob Behnken adlı astronotlar, Beynelmilel Uzay İstasyonu’nda geçen iki aydan sonra tehlikesiz bir biçimde geri dönüş yapmışlardı. 

Dizinin senaryosunu Amerikalı senaryocu Doug Jung yazıyor. Jung, 2016 yapımı Star Trek Beyond filminin senaryosunu yazmıştı. Jung ayrıca Mindhunter, Big Love, Dark Blue gibi dizilerin takımında da yer almıştı.

Dizi bir kitaptan adapte edilerek ekranlara taşınacak.
Vance 2015 senesinde Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future isimli yaşam öykü cinsindeki yapıtı yayımlamıştı.

Dizinin yapımcıları arasında Channing Tatum’un yanı sıra Reid Carolin, Peter Kiernan ile beraber HBO Films’in daha önceki başkanı Len Amato bulunuyor. 

Kaynak: Deadline

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu