Hazal Kaya uyardı: “Benim yaptığımı yapmayın!”

Anneler Günü'nde ilk kez oğlunun yüzünü gösteren Hazal Kaya, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınına katıldı…

Takip Et:

“Fikret Ali 6 aylık oldu, nasıl gidiyor süreç?” sorusuna Hazal Kaya, “Ben annelikle ilgili sorulara cevap vermekte çekiniyordum. Çünkü incitmekten korktuğum çok ciddi bir kadın grubu var. Anne olmayı tercih etmeyenler, anne olmakla ilgili zorluk çekenler falan. Sonra konuştukça öyle güzel geri dönüşler aldım ki, “Evet, bu konuda deneyimlerini paylaşmalıyım” dedim.

Fikret doğmadan önce çok fazla şey okudum. Hamilelik sürecinin son ayına girdiğimde başarabilirim sanmıştım. İlk iki ay hiç yardım almadan kendim büyütmeye çalıştım. Delilikmiş! Mutlaka yardım alın. Çocuk öyle tek başına büyütülecek bir şey değil. Kadınlara “destek almadan çocuk bakabilmelisiniz” baskısı çok yanlış. Benim yaptığımı yapmayın, tek başınıza çocuk bakmaya çalışmayın.” yanıtını verdi.

“ÇAPKIN BAKIŞLI BİR BEYEFENDİ!”

“Neden bebeğine kimseyi yaklaştırmadın?” sorusuna karşı ünlü oyuncu “Bilmem ki. İçgüdüsel. “Ben hallediyorum, yaklaşmayın” diyordum. İkinci aydan itibaren yardım almaya başladım. Dolasıyla çocuğumla geçirdiğim vakitler daha kaliteli hale geldi.  Bugün ilk defa komik bir fotoğrafını paylaştım. Çapkın bakışlı bir beyefendi kendisi.” şeklinde konuştu.

“Anne olunca kadının evdeki iş yükü katlanır. Sende nasıl gelişti o süreç?” sorusuna da yanıt veren Kaya, “Bebeğin her şeyiyle sen ilgilenmek istiyorsun haliyle. Ali (Atay) sağ olsun çok yardımcı oluyor. Gazını çıkarıyor ve uyutuyor, çok destek veriyor. Ona buradan teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 “MÜKEMMEL ANNE DİYE BİR ŞEY YOK!”

Hazal Kaya, anne olmayı düşünenlere ise şunları söyledi:

“Bugün makyajsız bir fotoğrafımı paylaştım. Çünkü “kilo vermem lazım, çok iyi görünmem lazım” baskısını başta çok hissettim. Hızlı kilo vermek, makyajlı görünmek bir başarıymış gibi çok acele ettim. Ama sonra dedim ki; bir daha ne zaman kilo alabilirim ki ben? Ne kadar iyi göründüğünüz değil, ne kadar iyi hissettiğiniz önemli olan. Acele etmeyin, tadını çıkarın. Anneliği 6 aydır yaşıyorum. Çok zevkli bir şey. Küçük bir insanı hayatta tutuyor olabilmek, büyütmek çok güzel bir duygu. Bunu dibine kadar yaşayın kimseye sormadan. Özgür olun, mutlu olun. Sevgi ve güvenden başka çok fazla şeye ihtiyaçları yok.

Bütün kedi-köpek anneleri, bitki anneleri, çoluk çocuk anneleri, özel çocukların anneleri; hepiniz şahanesiniz. Eksik değilsiniz. ‘Mükemmel anne’ diye bir şey yok. Hepimizin eksikleri var. Kendinizi sadece mutlu hissedin, yeter.”