Hanımlar şuna bir son verin lütfen!

Magazinn.com Genel Yayın Yönetmeni Sinan Güzel yazıyor...

Takip Et:

Snapchat, “Cinsiyet değiştirme filtresi” diye bir şey çıkardı. Ünlülerin de bir kısmı bu moda akımına uydu. Rüya gibi kadınlar, bir anda karşımıza Alişan gibi çıkmaya başladı. Nedense çoğu Alişan’a benzedi! Neyse o işin esprili tarafı!

Türkiye’nin en güzel kadınlarından Çağla Şıkel’i ya da son dönemde dişiliğiyle de ön plana çıkmaya başlayan İrem Sak’ı “erkek suratıyla” görmek kimin hoşuna gitti ki? Hadi, Hatice’ye bir şey demiyorum. Ne yapsa yeridir! Peki ya İrem Derici? Sen ki, bir dönem kadın pop star adayları arasında gösterilirken kendini neden böyle şekilden şekile sokarsın ki?

Sosyal medya artık bir televizyon! Hatta, en güçlü medya organı diyenler de var. Ben de 20 yıllık bir televizyoncu olsam da evet bu fikre katılıyorum, katılmak zorunda olduğumun da farkındayım. Çünkü, okuyucu ve izleyici kitlesi buralara kaydı. Aslında, ünlüler için de müthiş bir platform! Anında istedikleri mesajı verebiliyor ve yeni eserlerini tanıtabiliyorlar. Bize de haber kaynağı oluşturuyorlar. Ne var ki, sosyal medya yanlış kullanıldığında insanı saçma sapan bir duruma düşürebiliyor. Tam da “Çocuklarınızı sosyal medyadan uzak tutun” diyen bir kesimin bas bas bağırdığı bir dönemde şu cinsiyet değiştirme filtresinin moda haline gelmesi ve ünlülerin de bu modanın bir parçası olması çok yanlış!
Hiçbir amacı yok! Komik desen komik değil, şık desen şık değil ya da yüzyılın icadı desen hiç değil! Hani, kızmayın ama güzel de gözükmüyorsunuz!

Sanat dünyasının eski üstadları kendi markalarını korumak için birçok fedakarlık yapmıştır. Hala kalıcı olmalarının sebebi de bu zaten… Peki, günümüzün yıldızları 3 ay sürecek saçma bir moda akımında yer alarak markalarına zarar verdiklerinin, hatta komik duruma düşüp, çocukları ve gençleri yanlış eğilimlere yönelttiklerinin farkında değiller mi? Çevrelerinde onları, “Ablacım bu hiç olmadı” diye uyaracak kimse yok mu? Sakın, bu yazıdan gerçek hayattaki tercihleri böyle olanları kınadığımız sonucuna varılmasın. O başka konu. Sadece erkek gözüyle; Çağla’yı Çağla, Ayşe’yi Ayşe olarak görmek daha güzel diyorum!

(Sinan Güzel/Magazinn.com)