Magazin

Hande Erçel’in davasında yeni gelişme!

Ünlü oyuncu Hande Erçel ve oyunculuğa başladığı ilk dönemlerde çalıştığı RH Pozitif Menajerlik ve Yapımcılık şirketi arasında Erçel’in başka bir ajansla çalışmaya başlamasının ardından kriz çıkmıştı.

Şirket 6 ay önce mahkemeye başvurarak Erçel hakkında sözleşmeyi ihlal ettiği gerekçesi ile dava açmıştı. Erçel ile aralarındaki sözleşmenin 17 Nisan 2021’e kadar devam ettiğini belirten menajerlik şirketi, “Bizimle sözleşmesi devam ederken başka bir ajansla çalışmaya başlamıştır  ve sözleşmeyi ihlal etmiştir. Bu nedenle şimdilik 10 bin lira cezai şart ve alacağın tahsilini istiyoruz” demişti.

“KARİYERİNİ KÖTÜ YÖNETTİLER”

Hande Erçel’in avukatı ise menajerlik şirketine cevap olarak, mahkemeye “Söz konusu şirket Hande Erçel’in kariyerini kötü yönetmiştir. Ona uzun süre iş bağlamamıştır. Hande Erçel de sözleşmeyi 1 Mart 2018’de sözlü olarak feshetmiştir. Taraflar arasındaki sözleşme, ‘kelepçe sözleşme’ niteliği taşımaktadır. Davanın reddini istiyoruz.” şeklinde bir dilekçe sunmuştu.

DAVA DÜŞTÜ!

Ünlü oyuncu ve şirket arasında görülen davanın son duruşmasında RH Pozitif Menajerlik’in davadan feragat etmesiyle birlikte dava düşmüş oldu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı