Kültür ve Sanat

Hande Erçel sinemaya adım atıyor!

Genç oyuncu Hande Erçel, 20’li yaşlarının başında ilk olarak Güneşin Kızları isimli dizi ile Selin karakterine hayat vererek adını duyurmuştu. Dizi sayesinde kemik bir hayran kitlesine ulaşan Hande Erçel, Güneşin Kızları’ndan sonra sırasıyla ‘Aşk Laftan Anlamaz’, ‘Siyah İnci’ isimli dizilerde yer almıştı. Son olarak TRT’de yayınlanan Halka dizisi ile ekranlara gelen Erçel, dizinin dijital platforma taşınması ve hikayesinin değişmesi sebebiyle Halka’dan ayrılmıştı. Buğra Gülsoy ile Azize filmi için bir araya gelen ve çekimlere başlayan Hande Erçel, diziye de adını veren Azize karakterini canlandıracak. Buğra Gülsoy ise Kartal isimli karaktere hayat verecek.

Geçtiğimiz aylarda Hande Erçel’in Bollywood’a adım atacağı ve Hindistan yapımı bir filmde yer alacağı iddia edilmişti. Hintli oyuncuların olacağı filmin çekilip çekilmeyeceği ya da ne zaman çekileceği henüz bilinmiyor.

İBRAHİM ÇELİKKOL DA FİLMDE YER ALACAK

Daha önce herhangi bir sinema filminde oynamayan Hande Erçel’in, Türk-İran yapımı bir film ile beyazperdede olacağı öğrenildi. Ünlü oyuncu, ilk sinema deneyiminde uluslararası bir yapımda yer alacak. Mevlana’nın hayatının anlatılacağı ve Konya’da çekilecek olan filmin oyuncu kadrosu yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Hande Erçel Aşk Sarhoşu isimli filmde Mevlana’nın kızı Kimya Hatun’u canlandıracak.

Geçtiğimiz sezon ‘Erkenci Kuş’ isimli dizide oynayan Demet Özdemir ile yeni sezonda ‘Evim’ dizisinde oynayacak olan İbrahim Çelikkol’un da Aşk Sarhoşu filminde yer alacağı öğrenildi. Ne zaman beyazperdede yayınlanacağı bilinmeyen filmde Mevlana’yı Parsa Pirouzfar canlandıracak. Şems ise Shahab Hosseini olacak.

Etiketler

Mine Yağız

1994 Konya doğumlu Mine Yağız, Sakarya Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Bölümü mezunudur. Magazin sektöründe 2 yıldır editörlük yapmakta olup, 1 yıldır Magazinn.com ekibinde yer almaktadır. İletişim: mineyagiz@magazinn.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı