Hamdi Alkan’ın kızı Zeynep Alkan, Türkiye’ye dönemedi!

Hamdi Alkan'ın oyunculukta yapan kızı Zeynep Alkan, koronavirüs salgını sonrası eğitim gördüğü Amsterdam'dan dönemedi...

Takip Et:

Oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde üniversite eğitimine devam eden kızı Zeynep Alkan’ın koronavirüs salgınının Avrupa’da giderek yayılması üzerine Türkiye’ye dönmek istediğini, ancak uçuş yasağına takıldığını söyledi. Alkan, “Uçuşlar durdurulduğu için kızım buraya gelemedi. Evinden dışarı çıkamıyor ama ben moralimi bozmuyorum. Çünkü benim kızım akıllıdır, sadece yumurta yiyerek bile hayatta kalır” dedi.

Oyunculuk da yapan Zeynep Alkan’ın geçen yıl İtalya’da okuduğunu belirten Hamdi Alkan, kızı virüsten ağır şekilde etkilenen ülkeden ayrıldığı için mutlu olduğunu söyledi. Alkan “Kendimi bir baba olarak şanslı hissediyorum, çünkü Zeynep geçen yıl Milano’da okuyordu, bu yıl Amsterdam’a geçti. Şimdi sık sık telefonda görüşüyoruz ve ondan günlük rapor alıyorum.” şeklinde konuştu.

Hamdi Alkan’ın eşi Selen Görgüzel de virüs salgını nedeniyle kendi evlerinde aldıkları tedbirleri de anlattı. Hamdi Alkan “Terlik altları, kapı kolları ve prizleri gün içinde sık sık siliyorum. Vücut direncimizin artması için glutatyon desteği alıyoruz. Bir de sabah akşam aç karna gümüş suyu içiyoruz. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bu ara misafir de kabul etmiyoruz. Gerektiği zaman maske kullanıyoruz. Ancak hep birlikte tedbir alarak üstesinden gelebiliriz bu işin.” dedi.