Haluk Levent, Neslican Tay’a anıt mezar yaptıracak!

Sosyal sorumluluk projelerine katkıları ile tanınan sanatçı Haluk Levent, önceki günlerde hayatını kaybeden Neslican Tay'a anıt mezar yapılması için konser verdi...

Müzik çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle de tanınan Haluk Levent, Ahbap ismini verdiği bir dernek kurmuştu. Kendisine sosyal medya üzerinden ulaşan yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım eli uzatan Levent, son olarak Adana’da yaşayan 10 yaşındaki Halil isimli çocuğun duyabilmesi için gerekli 12 bin liralık cihazı temin etmişti. Önceki günlerde sahnede giydiği ceketi 74 bin liraya satan Haluk Levent, bu parayı öldürülen Tuğba Anlak’ın kızının eğitim masrafı olarak bağışlamıştı.

KONSER GELİRLERi NESLİCAN İÇİN KULLANILACAK

Haluk Levent, Bandırma’da verdiği konserde ise, birkaç gün önce kanser dolayısıyla hayatını kaybeden Neslican Tay’ı unutmadı. 21 yaşındaki genç kız, daha önce üç kez kanser hastalığına yakalanmış ve 2018 yılında sol bacağını kaybetmişti. Dördüncü kez kanserin pençesine düşen Neslihan, bu kez hayata tutunamadı. “Yaşamak istiyorum” sözleri kulaklarda yankılanan genç kız herkesi hüzne boğarak aramızdan ayrıldı. Haluk Levent ise hastalığı boyunca yanında olduğu Neslican Tay’a bir anıt mezar yaptırmak için kolları sıvadı. Ünlü sanatçı, Neslican’ın ölümü sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte genç kızın anne ve babasını hastanede ziyaret ederek başsağlığı dilemişti.

Sosyal medyada milyonlar tarafından takip edilen ve kanser hastalarının rol model aldığı isimlerden olan Neslican için Bandırma ve Ankara konserinin gelirleriyle anıt mezar yaptıracak olan ünlü sanatçı, Bandırma’da sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşattı. Eski-yeni birçok şarkısını seslendiren Levent, sahneden inerek uzun süre konser alanını dolaşarak hayranlarının yanında bulundu. Sanatçı, kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen sevenlerini de kırmayarak poz verdi.