Magazin

Halil Sezai Davasında Son Gelişmeler

Geçtiğimiz ay darp vakasıyla gündeme gelen Halil Sezai sosyal medyadan ve medyadan sert tepkiler almıştı. 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği görüntüler magazin gündemine bomba gibi düşen ünlü sanatçı 3 sene 7 aydan, 13 sene 10 aya kadar mapus cezası istemini suçlanıyordu. Halil Sezai davasında son gelişmeler;

Kan Donduran Korunma

Vakanın ardından kendini korunmaya çalışan Halil Sezai’nin “Vakayı şöyle özetleyeyim de siz yeniden linçe devam edin; Evet, yaşlı bir adamla münazara ettim.
Güldüm geçtim. İkiz bir villada yan komşumuz oluyor kendileri. Oğlu ile birlikte yaşıyorlar. Biz rejisörümüz Aytaç Ağırlar ile birlikte orada 6 şahsiyet bir takımla Youtube formatı hazırlıyoruz. Yemek talk showu. Davetli alıyor, yemek yapıyor sohbet ediyoruz. Fakat ne yazık ki 5 aydır 1 kısım dahi sürükleyemedik. Parasal hasarı geçtim manevi olarak burnunuzdan getirdi.” sözleri büyük tepki sürüklemişti.

Yeni Haber! Cezaevindeki Halil Sezai Operasyon Oldu…

Özür Diledi

Vakanın ardından özür dileyen Halil Sezai’nin avukatından “Öncelikle müvekkilimizin, dün öğleden önce saatlerinde yaşanan kısmetsiz vakanın merkezinde yer aldığı için son derece dramatik ve pişman olduğunun öğrenilmesini isteriz.
Müvekkilimiz, kamuoyuna karşı olan mahcubiyeti ve şiddetin hiçbir mantıklı açıklaması ve bahanesi olamayacağına dair inancı nedeni ile konuşmama kararı almıştır. Müvekkilimiz kararına sadık kalacağını beyanla; sadece, yeis ve pişmanlığını dile getirmek, kamuoyundan özür dilemek ve yaşanan şanssız vakanın temelinde medyaya servis edildiği gibi reelleşmediğini beyan etmek istemiştir.

Vakayla alakalı bireylerin, vakaya ait görüntüleri ellerinde bulundurmalarının avantajı ile şuurlu ve manipülatif bir biçimde görüntüler üzerinde oynayarak kesip-tertip ederek yaşananları değişik biçimde lanse etmeye çalıştığının, bu emelle görüntülerin medyaya bu biçimde servis edildiğinin öğrenilmesini isteriz.
Asliye Ceza Mahkemesi, şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında, 66 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği bahanesiyle yürütülen soruşturma neticesinde hazırlanan iddia belgesini değerlendirdi. Iddia belgesinin kabulüne karar veren duruşma, hazırladığı tensip zaptında mahkemenin 30 Ekim’de yapılmasını kararlaştırdı. Maznun Halil Sezai Paracıkoğlu’nun avukatınca yapılan tahliye arzının ise reddine karar veren duruşma, maznun Paracıkoğlu’nun üzerine atılı kabahati işlediğine dair somut kanıtlar bulunması, hapsetme sebeplerinin devam etmesi gibi bahanelerle tutukluluk halinin devamına karar verdi..

İlgili Haberler

Başa dön tuşu