Kültür ve Sanat

Hababam Sınıfı Yeniden’in vizyon tarihi verildi!

Ünlü yazar ve senarist Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri Hababam Sınıfı serisinin yeniden sinemalara uyarlanıp çekilmesiyle birlikte yeni çıkacak olan Hababam Sınıfı Yeniden filminin detayları ortaya çıktı. Usta yazarın o zamanki eğitim sistemini anlattıği Hababam Sınıfı serilerinin yeniden beyaz perdeye taşınması büyük merak uyandırıyordu.

Kel Mahmut, Hafize Ana, Şaban, Güdük Necmi, Domdom, Badi Ekrem, Hayta İsmail, Akil Hoca ve Paşa Nuri gibi yıllarca unutulmayacak efsane isimlerin rol aldığı sinema filmi Hababam Sınıfı filmleri yıllardır ekranlarımızı süslüyordu.

Hababam Sınıfı serisi 2004, 2005 ve 2006 yıllarında Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Sınıfı Askerde ve Hababam Sınıfı Üç Buçuk filmleri ile yeniden beyaz perdeye uyarlanmıştı. 2019 yılında ise Hababam Sınıfı Yeniden adıyla tekrar beyaz perdeye uyarlanan film ilgi odağı olmayı başardı. Doğa Can Anafarta’nın yönetmenlik koltuğunda oturduğu film 5 Nisan’da sinemaseverler ile buluşacak.

Özel Çamlıca Lisesi yeni eğitim öğretim yılında karma eğitime geçecek ve hababam sınıfına gelen kızlar büyük bir ilgi içerisine düşeceklerdir. Kızların kötü oyunları ile karşı karşıya kalacak olan hababam sınıfı kendilerini ezdirmemek için bir çok kez kızlara karşı meydan okur. Aralarında sürekli çekişmeler yaşayan hababam erkekleri ve hababam kızları birbirlerine karşı yeni bir meydan okuma ile paintball yarışması düzenler. Hababamın kızları, Özel Çamlıca Lisesi’ne gelmeden önce katıldıkları turnuvada il birinicisi olmuşlardır. Kahkaha ve eğlence dolu Hababam Sınıfı Yeniden filmi sinemaserverler ile buluşmak için gün sayıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu