Guy Ritchie, The Gentlemen Filmini Diziye Uyarlıyor

Takip Et:
Guy Ritchie, The Gentlemen Filmini Diziye Uyarlıyor
Guy Ritchie, The Gentlemen Filmini Diziye Uyarlıyor

Guy Ritchie’nin 2019 yapımı The Gentlemen filmi diziye adapte ediliyor. Miramax çatısı altında hazırlanan diziyi Guy Ritchie yazıp idareyecek.

Lock, Stock and Two Smoking Barrels ile sinema dünyasına etkileyici bir giriş yapan Guy Ritchie, sonraki senelerde Snatch ve Revolver ile kariyer basamaklarını süratle tırmanmış, hatta bir dönem Quentin Tarantino ile beraber döneminin en coşku verici rejisörleri arasında anılır hâle gelmişti.
Geçtiğimiz sene vizyona giren The Gentlemen ise, rejisörün köklerine döndüğü film oldu. Rejisörün ilk dönem filmlerinde olduğu gibi İngiltere yeraltı dünyasını yerleşim yakalayan zanlılara odaklanan film, eleştirmenler tarafından pek hoşlanılmadı belki ama izleyiciler tarafından alkışla karşılandı. 22 milyon dolarlık bütçesine karşı dünya genelinde 115 milyon dolar hasılat yaparak gişede galibiyet yakaladı.

The Gentlemen’ın izleyicilerden baktığı bu alaka, aynı dünyada geçen bir televizyon dizisinin de önünü açtı.
Mevzubahisi bu diziyi Guy Ritchie yazıp idareyecek.

The Gentlemen Dizisini Guy Ritchie Yazıp Idareyecek

Guy Ritchie’nin The Gentlemen’ı bir diziye dönüştürme görüşü reelinde çok daha daha öncekine sabrediyor. Galibiyetli rejisör bu hikâyeyi ilk başta bir televizyon dizisi olarak planlamış, ancak zamanla proje bir filme dönüşmüştü.
Mickey Pearson Matthew McConaughey Londra’da son derece kârlı bir marihuana imparatorluğu kuran bir Amerikalıdır. Mickey’nin bakiye dek bu sektörden çekilmeyi tasarladığı kulaktan kulağa dağılmayı başlayınca Mickey’nin komplo, şantaj, rüşvet ve yerini kapmak için sanki birbirleriyle yarışan zanlılarla baş etmesi gerekir. Filmden adapte edilecek dizinin filmle nasıl bir ilişki kuracağı ve hangi karakterlere odaklanacağı şimdilik meçhullüğünü gözetiyor.

Henüz hazırlık sürecinin ilk düzeylerinde olan dizi için bir kanal veya dijital platform ile anlaşılmış değil.