Medya

GUPSE ÖZAY’LI 3 ADAM RATING’LERDE NEDEN ÇÖKTÜ?

TV8'de yayınlanan '3 Adam' programının 30 Kasım Çarşamba akşamı konukları Hakan Altun, Gupse Özay ve Buğra Gülsoy'du. Yapım, totalde 1.58 rating 3.81 share ile 44. sırada yer alırken, AB grubunda ise 1.6 rating 4.04 share alarak 29. olabildi. (30 KASIM RATING SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN)


'3 Adam' bu rating sonuçlarıyla pek de iç açıcı bir grafik çizmiyor. Rakamlar, TV8 gibi iddialı bir kanal için oldukça düşük. Peki, bunun sebebi ne olabilir? Oğuzhan Koç, Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak artık güldüremiyor mu, yoksa kanalın yayın akışında mı bir hata var? Bize göre ikinci şık; yani, kanalın yayın akışındaki problem 3 Adam'ın rating'lerine etki ediyor.

Türk izleyicisinin büyük bir kısmı dizi izliyor. Tam da o dizilerin karşısında talk show'un iyi rating alması çok zor. Nitekim, 3 Adam gibi sevilen bir program bile rating alamıyor. Programın canlı olmaması zaten büyük handikap. Bir de saat 20.59'da Prime Time'ın göbeğinde yayına girince rakiplerle savaşabilmesi pek de mümkün olmuyor.

 

 

Talk show'lar genelde 23.00'den sonra rating alıyor. Özellikle de 23.30'da dizilerin bitmesiyle izleyici eğlence programlarına yönelebiliyor. TV8'in de '3 Adam'ın yayın saatini değiştirmesi gerekiyor sanki! Yoksa, bu zorlu yarışta bu 3 altın değerindeki adamın işi zor…

 

Reyting analizlerini her gün Magazinn.com'dan takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu