Güney Kore’nin Bu Yılki Oscar Aday Adayı The Man Standing Next Oldu

Takip Et:
Güney Kore’nin Bu Yılki Oscar Aday Adayı The Man Standing Next Oldu
Güney Kore’nin Bu Yılki Oscar Aday Adayı The Man Standing Next Oldu

Geçtiğimiz yıl tarihi bir başarıya imza atan Parasite ile Oscar yarışına dâhil olan Güney Kore, bu yıl En İyi Uluslararası Film aday adayı olarak The Man Standing Next filmini seçti.

Ekim ayı sonlarına gelmemizle birlikte artık ödül sezonunun ilk günlerine girmiş bulunmaktayız. Her ne kadar pandemi bu yıl ödül sezonunun normalden biraz daha geç ve biraz daha sönük başlamasına neden olsa da, bu yıl ödül sezonunda adından söz ettirecek filmler yavaş yavaş belli olmaya başladı. Son günlerde pek çok ülke bu yıl Oscar aday adayı olarak seçtikleri filmleri açıkladı. Bu yılki Oscar aday adayını belirleyen son ülke Güney Kore oldu. Güney Kore, bu yılki Oscar aday adayı olarak The Man Standing Next – Namsanui bujangdeul‘i seçti.

Güney Kore her ne kadar sınırlarının dışına taşan filmleriyle dünyanın önde gelen sinema sektörlerinden birine sahip olsa da filmleri bugüne kadar Akademi nezdinde hak ettiği takdiri görmedi. Ancak geçen yıl bu durum değişti. Geçtiğimiz yıla damga vuran Parasite, yalnızca Güney Kore’ye En İyi Uluslararası Film kategorisinde ilk adaylığını kazandırmakla kalmadı, aynı zamanda bu ödülün sahibi oldu. Bununla da kalmayıp En İyi Film Oscarı’nın da sahibi olarak tarihi bir başarıya imza attı.

The Man Standing Next Filminin Başrolünde Byung-hun Lee Yer Alıyor

Politik gerilim türündeki The Man Standing Next’in yönetmen koltuğunda Min-ho Woo oturuyor. Joe serisi ve RED 2 gibi Hollywood yapımlarında da rol alan Byung-hun Lee yer alıyor.

Bu yılın başında, pandemi nedeniyle sinema salonları kapanmadan önce vizyona giren The Man Standing Next, 36.6 milyon dolar hasılata ulaşarak gişede büyük başarı yakalamıştı.

Kaynak: Variety

.