ManşetSağlık

Güneş kremi içerikleriyle cildin korunması!

Hanımlardan bana gelen sorulardan biri de güneş kremi içerikleri ile cildin korunması üzerineydi..Uzun süredir Instagram’da devam eden canlı yayınlarımda hep söylediğim gibi kimyasal filtreler bulunduran güneş kremleri cildi daha çok lekelendiriyor ve kozmetik sektörü artık bu kimyasal filtrelerden vazgeçmeli. Madem bir iş yapıyoruz, faydalı içerikler ile tüketicinin karşısına çıkmalı. Üstelik bunlar da vücut hücrelerinin tanımadığı zehirli kimyasallar olmamalı.

Geliştiricilere danışın!

Hanımlar da haklı. Ne almalıyız ne kullanmalıyız derdindeler. Tavsiyem çok net. Alacağınız tüm kozmetik ürünlerinin içerik bölümünü okuyun ve içerikleri google a yazarak bilgi edinin. Bu alanda çalışan içerik geliştiricilere de danışın. Bazılarımız sorularınıza yanıt veriyor. Artık Instagram büyük bir dünya ve herkes her şeyi sorup tartışabiliyor.


Bir çok kadın cilt lekesi, akne, erken yaşta cildin sarkması gibi annelerinin ve anneannelerinin bile yaşamadıkları cilt ve doku problemleri ile karşı karşıya. Burada sorulması gereken sorular net

Koruyucu görev gören kimyasallardan parabenler, silikonlar düzenli kullandığınız ürünlerin içinde olabilir mi?
Acaba cildinizin ihtiyacı olan ürünleri mi kullanıyorsunuz? Yoksa herkes iyiymiş kullanın dediği için mi kullanıyoruz?
İçerikleri doğru içerikler ile mi birlikte kullanıyoruz? Yoksa aslında kocaman bir makyaj aynasını dolduran bir ton krem, makyaj ürünü ve kozmetik çalgı çengi her kafadan bir ses mi çıkarıyor?

Soruların cevabını net verebiliyorsanız ve eminseniz bir parça şanslısınız. Sorularda durup düşündüyseniz burada değiştirilmesi gereken bir şeyler var.

Vücudumuzda östrojen yani kadınlık hormonu gibi tanınan parabenlerin birikiminin göğüs kanseri sebebi olduğunu biliyoruz. Özellikle süt verenlerde kozmetik ürünlere temasta dikkatli olunmalı. Ürünlerin tanıtımı kısaca yapılır ama bir dünya ürünü size anlatmak kimsenin işi değildir. Okumak ve araştırmak tüketicinin işi. Temiz yaşamayı seviyorum diyorsan temiz kozmetikler konusunda da bilinçlenebilmek adına Show TV’de bu Pazar yayınlanacak Özge Ulusoy ile Hayat Güzeldir programını seyret!

Tertemiz sağlıklı ciltler! (Balasu Dündaralp – Magazinn.com)

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu