Magazin

Gülben Ergen, Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile 40. anaokulunu açtı

Pandemi sürecinde suskun kalan Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Türkiye’ye yeni anaokulları kazandırmaya süratle devam ediyor. Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 40. anaokulunu Denizli’nin Çivril ilçesinde kalemtıraş. 28 Ekim’de açılacak mektep, yapılacak töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na affedilecek.

Türkiye’nin en fazla gereksinimi olan bölgelerine ve köylerine anaokulları kazandıran Çocuklar Gülsün Diye Derneği, yeni kalemtıraşı anaokulunun coşkusunu, Cumhuriyet Bayramı’nın heyecanıyla birleştiriyor.
anaokulunu, 28 Ekim’de Denizli’nin Çivril ilçesinde kalemtıraş.

Çocuklar Gülsün Diye Dernek Başkanı Gülben Ergen ve devlet protokolünün katılımıyla mektebin açılışı hakikatleşecek. Anaokulu, açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanacak.Takribî 100 öğrencinin mektep evveli eğitim alabileceği Çocuklar Gülsün Diye Zehra – Mehmet Bulut Anaokulu’nun yapımını yardımsever bir aile üstlendi.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği şimdiye kadar; Tokat, Mardin, Trabzon-Vakfıkebir, Erzurum, Sinop, Hatay, İstanbul, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale-Eceabat, Kars, Trabzon-Of, Tekirdağ, Çanakkale-Biga, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Konya-Cihanbeyli, Bursa, Antalya, Manisa-Soma, Gaziantep, Erzincan, Mersin, Konya-Akşehir ve Antalya-Konyaaltı, Ankara, Ağrı, Uşak, Artvin, İzmir, Rize, Ordu-Altınordu, Ordu-Fatsa, Eskişehir, Ordu-Kumru ve Diyarbakır’a anaokulları kazandırdı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, sponsorları ve bağışçılarının yardımıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile imza attığı protokol çerçevesinde lüzumu olan şehirlerde anaokulu yapmak üzere çalışmaya devam edecek.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu