Gribe Karşı Daha Güçlü Kalın!

Kış aylarında gribe ve soğuk algınlığına karşı gripsavar meyveleri sizler için listeledik...

0
gripsavar-meyveler

Kış aylarıyla birlikte gelen grip ve soğuk algınlığından korunmak için hangi meyveler tüketilmelidir. Kış aylarının çekilmeyenlerinden grip ve soğuk algınlığı hastalıkları hem sağlığınızı hemde hayatınızı oldukça olumsuz etkilemekte. Peki gribe karşı hangi meyveler tüketilmeli?

1- Portakal

Portakal içerisinde barındırdığı C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hasta olmanızı büyük ölçüde engellemekte. Portakalın içerisinde bulunan vitamin, kalsiyum, magnezyum ve potasyum adeta tam bir grip savardır. Kolesterol seviyenizi dengeler. Aynı zamanda vücudunuzun atmakta zorlandığı toksinlere karşı büyük bir rol oynar ve kanı temizleyerek sizi hastalıklardan korur

2- Muz

Bağırsaklarınızı güçlendirmesi ile bilinen muz, kalp hastalıklarının yanı sıra sindirim sisteminize ve kan dolaşımına oldukça faydalı gelmektedir. Bir çok besin kaynağını içinde bulunduran muz liflerinizi besleyerek sizin güçten düşmenize engel olur

3- Elma

İçerdiği doğal şeker ile kan şekerinizi dengeler ve uykunuzu açar. Cennet ülkemizin hemen hemen her yerinde yetişebilen elma içerisinde barındırdığı vitaminler ile sizi hastalıklardan korur ve cildinizin güzelleşmesini sağlar.

4- Mandalina

C vitamin kaynağı olarak bilinen mandalina, uzmanların her gün tüketilmesi istediği meyvelerin başında yer alıyor. Günlük mandalina tüketimi sizi grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korur ve dirençli hale getirir. Sürekli yükselen tansiyonunuz varsa mandalina tüketimi sizin tansiyonunuzu dengeleyerek düşürür.

5- Armut

Hemen hemen herkesin aşkla baktığı armut içerisinde barındırdığı vitaminler ile üst düzey bir grip savar meyve rolündedir. Mide sıkışmasını önleyerek sindirimi kolaylaştıran armut, cildinizi güzelleştirmeye oldukça faydalıdır.

Sizde gripten korunmak için bu meyveleri tüketebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here