Magazin

Gözde Atasoy kimdir? Gözde Atasoy kaç yaşında? Nereli?

Spiker Gözde Atasoy, CNN Türk’teki vazifesinden yaz başını parçalamıştı. önceki günlerde bir bebek bezi reklamında oynayan Gözde Atasoy Medya ombudsmanı Faruk Bildirici’nin tenkitlerine takıldı. Bildirici’nin “Gözde Atasoy gazeteciliği kullanıyor, bu etik değil” diyerek tenkit ettiği Gözde Atasoy kimdir? Gözde Atasoy nereli ve kaç yaşında?

GÖZDE ATASOY KİMDİR?

Gözde Atasoy 15 Nisan 1986’da İstanbul’da doğdu.
Aslen Trabzon’un Yomra ilçesindedir. Nişantaşı Işık Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat kısmından mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde bitiren Atasoy, San Francisco’da Golden Gate University’den MBA diplomasını aldı.

TV KARİYERİ

Ünlü sunucu televizyonculuğa 2009 senesinde Beşiktaş TV’de başladı. Haber ilanlarını ve ekonomi programını hazırlayıp sundu, özel görüşmeler yaptı.
CNN Türk’teki vazifesine devam ederken, 2012 yaz döneminde 3 ay Kanal D hafta sonu Ana Haber Bülteni’ni sundu. Ocak 2013’te Mehmet Ali Birand’ın vefatının ardından, CNN Türk’teki görevini ufaladı ve Kanal D Haber Merkezi’nde çalışmaya başladı. Hafta sonu Kanal D Ana Haber Bülteni’ni ve Hafta içi Euro D Ana Haber Ilanını sundu. Ünlü sunucu CNN Türk kanalında, 21 Mayıs 2018 tarihinde sunuculuğuna başladığı Günlük adlı haber programını 26 Haziran 2020 tarihine kadar sundu.

Gözde Atasoy aynı zamanda beynelmilel bir sivil toplum teşebbüsü olan ve zekâsal ve gelişim manili fertlerle, gönüllüleri dost yapan Best Buddies programının Türkiye Arkadaşlık Elçisidir.

 

 

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu