Gözaltına alınan Yağmur Aşık hakkında yeni açıklama!

Düzce'de Erdi S. isimli cezaevi firarisi ile yakalanan ve gözaltına alınmıştı. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili açıklama yaptı...

Takip Et:

Emre Aşık‘ın boşanmak üzere olduğu eşi ve 2 çocuğunun annesi Yağmur Aşık, karıştığı olaylarla magazin gündeminden düşmüyor. Emre Aşık‘la kavgası ile sık sık gündeme gelen Yağmur Aşık, bu kez adli bir olaya karışmış ve Düzce’de gözaltına alınmıştı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili açıklama yaptı. Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, “25 Mart 2020 tarihinde saat 20.00 sıralarında Düzce İl Merkez Jandarma Komutanlığının sorumluluk sahası içerisinde bulunan Gölormanı Köyü’nde icra edilen önleyici kolluk faaliyetleri sırasında şüphe üzerine kontrol edilmek istenen içerisinde bir kadın ve bir erkek şahsın bulunduğu 34 S 4443 plakalı araç “dur” ihtarına uymayarak olay yerinden kaçtı. Kaçtığı sırada şüpheler aracı kolluk görevlilerinin üzerine sürüp bir personele çarparak onu yaraladı. Bu olayın akabinde 34 S 4443 plakalı araç sürücüsünün Erdi S. isimli kişi olduğu tespit edilmiş ve kolluk kuvvetlerince tespit edilen ikamette şüphelilerin yakalanması için Cumhuriyet Başsavcılığımızın kararıyla yapılan arama sonucunda Erdi S. ve Yağmur Aşık isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca ikametten 2 adet ruhsatsız tabanca ile toplam 89 adet tabanca fişeği ele geçirildi” denildi.

Yağmur Aşık’ın aramalar sırasında kolluk görevlilerine fiziki saldırı ve hakarette bulunulduğu öğrenildi. Şüpheli cezaevi firarisi Erdi S. sevk edildiği Düzce sulh ceza mahkemesi tarafından silahla direnme suçundan tutuklanırken, Yağmur Aşık’ın ise savcılık ifadesi sonrası serbest bırakıldı.