Sinan Güzel

Görgüsüzlük mü, cehalet mi?

Habertürk’ün haberine göre; Zeynep Bastık, San Fransisco Silikon Vadisi’ndeki bir restorantta sahne almak üzere mekan sahibi Revnak Tarhan ile 10 bin dolara anlaştı. Bastık’ın nişanlısı ve menajeri Tolga Alkış, sonradan fiyatı arttırma talebinde bulundu. “10 bin doları ben evde koyduğum yeri unutuyorum, jest olsun diye organizatörlere bırakıyoruz bu rakamı.” diyen Akış’a, Tarhan’ın cevabı olumsuz oldu. Bunun üzerine Tolga Akış “Organizarörün hatası” bahanesiyle konseri iptal etti.

TÜRKİYE’DE MİLYONLARCA KİŞİ ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNMEYE ÇALIŞIRKEN NEDİR BU GÖRGÜSÜZLÜK?

Zeynep Bastık ile ilgili daha önce de benzer iddialar öne sürülmüştü. Kendisini farklı bir dünyada hisseden, rakiplerine tepeden bakan ve “Ben oldum” havasına bürünen ünlülere geçmişte o kadar çok rastaladık ki!.. Birçoğu da kayboldu gitti! Bu ülke 1994’te yolda yürüyemeyen, korumalarıyla yanına kimseyi yanaştırmayan ama sadece 1 yılda “Starlık” vasfını yitiren Burak Kut’u da gördü, Zeynep gibi Youtube platformunda parlayıp “Ne yapsam tutar” zannederek çektiği ikinci sinema filmiyle tepetaklak olan Enes Batur’u da… Kerimcan örneği de malumunuz! Peki, Zeynep hangi yolda yürümek istiyor? Kalıcı mı olmak istiyor, yoksa saman alevi gibi yanıp sönmek mi? Elbette, kararı kendisi verecek. Ancak, hem iş hem de özel hayatındaki yol arkadaşı onu insanlara çok kötü tanıtıyor. 10 Bin doları küçümseyen, “Biz o parayı evde koyduğumuz yeri unutuyoruz” diye caka satan menajer, yolun başındaki bir sanatçı adayını kariyer anlamında çok yakında uçurumdan aşağı sürükleyebilir. Türk halkı; samimiyeti, tevazuyu sever ve “Bizden biri” dediği sanatçıyı bağrına basar.

Bu ülkedeki açlık sınırından, ekmeğin fiyatından ve yaklaşık 57 Bin liraya tekabül eden o aşağıladıkları “10 Bin dolar”ın kaç kişinin hayatını kurtarabileceğinden haberleri mi yok? Halk, bunu “Görgüsüzlük”, “Hazımsızlık” diye algılar, bu kadar net! Yol yakınken bu yanlışlardan dönmelisiniz sevgili Zeynep ve Tolga! Mod şarkısındaki performansını herkes gibi alkışladığımız ama bu son hareketini tasvip etmediğimiz Zeynep ve ekibine “Kibirsiz” günler dilerim.

Tolga Alkış’ın iddialara yanıtını okumak için tıklayın.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu