Medya

Gönül Dağı dizisinin mucitleri, gönüllerde taht kuracak!

Gönül Dağı, 17 Ekim’de TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1 Ekranlarında yayınlanacak. Bozkırda Bir Anadolu Masalı olan dizinin fragmanları büyük alaka baktı. 17 Ekim Cumartesi akşamı TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’de izleyicilerle buluşacak olan Gönül Dağı, zekâ pırıltıları saçan yaratıcı gençlerin icadlarını ve bu talihte verdikleri amansız çabayı ekranlara getirecek.

Anadolu’nun dört bir yanında bulunan saklı kalmış marifetlerin asıl zafer hikayelerinden kesitler sunacak olan Gönül Dağı, manilerle savaşarak, yokluklara alan okuyarak tertemiz icadlara imza atacak 3 gencin öyküsünü anlatacak.

Çocukluğundan bu yana kaptan olmak isteyen, uçmak hayalini hakikatleştirmek için kuzenleri Ramazan Cihat Süvarioğlu ve Veysel’le Semih Ertürk gece gündüz çalışan Taner Berk Atan, ülkemizin dört bir yanında yaşayan saklı kalmış marifetlerin de sözcüsü olacak.

Zekâsı, hırsı, azmi ve yaratıcılığı ile çocukluğundan bu yana yeni icadlar peşinde koşan Taner, kuzenleriyle beraber bir ilke imza atacak mı? Manilerle savaşarak, yokluklara alan okuyarak gece gündüz çalışan üçlünün “Arı kanadı teknolojisiyle ürettikleri uçak havalanacak mı? Bozkırın ortasından geçen trenlere bakarken hayaller kuran dünün çocukları, geleceğin parlayan yıldızları olabilecek mi?

“Bozkırın kalemi” Mustafa Çiftçi’nin gün suratına çıkmamış hikayelerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı’nın başrollerini Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan’ın üstleniyor.

Dizide, sanat dünyasının akılda adları da rol alıyor: Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli ve Çiğdem Aygün.

‘Bozkırda Bir Anadolu Masalı’nı anlatan Gönül Dağı, 17 Ekim Cumartesi akşamı saat 20:00’de TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1 ekranlarında…

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu