Medya

Gönül Dağı dizisinin Dilek’i Gülsim Ali İlhan kimdir?

TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’in yeni sezonundaki dizisi ‘Gönül Dağı, ilk kısmıyla ekrana geldi. Başrollerinde Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Ege Aydan, Ecem Özkaya’nın yer aldığı ‘Gönül Dağı dizisinde “Dilek” karakterini canlandıran Gülsim Ali İlhan izleyici tarafından oldukça merak edildi. Peki Gönül Dağı dizisinin Dilek’i Gülsim Ali İlhan kimdir? Hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? İşte Genç oyuncu hakkında merak edilen ayrıntılar…

GÖNÜL DAĞI’NIN DİLEK’İ GÜLSİM ALİ İLHAN

Manken, dizi oyuncusu olan Gülsim Ali İhan 1.76 boyunda ve 54 kilodur.
Türkçe bilgisinin yanı sıra iyi derecede Bulgarca, İngilizce ve Japonca dillerini de bilen İlhan, Bulgaristan’da tertip edilen Super Model müsabakasında Ford Modeli seçildi. 2012 senesinde oyunculuğa adım attı.

Gülsim Ali, ilk olarak 2012 senesinde gösterilen başrolünde Hazal Kaya’nın oynadığı Son Yaz Balkanlar dizisinde rol aldı.
kısım özeti: Bozkırın abuhavasında aşklar naif ve hoş, kavuşmalar ise çetin ve neredeyse ihtimalsizdir. Bundan en fazla kısmetini alan ise Taner’dir. Çocukluk aşkı Dilek’in kasabadan bölüşünün üstünden seneler geçmiş olsa da onu unutamamıştır. Bir gün ona kavuşabilmenin ümidiyle yaşayan Taner’in en büyük hayallerinden biri de yaptığı uçağı dünyaya tanıtmaktır.

Taner, amcaoğulları Veysel ve Ramazan ile beraber ‘Altmış altı’ ismini verdikleri uçaklarını tamamlama düzeyine gelmişlerdir.Bu haber amcaoğullarını çok sevindirir, ancak bir problemleri vardır. Uçağın testi sırasında motor yanmıştır ve havacılık şirketi gelene kadar yeni bir motor bulmaları gerekmektedir. Üstelik Gönül Dağı’ndan düşen taşlar da kasabanın yolunu kapatmıştır.

Tüm bu gelişmeler Taner ve amcaoğullarının işlerini daha zorlaştırır. Sunum günü gelip çattığında yıllardır üzerinde çalıştıkları uçağı gösterebilecekler midir? Aşkı en saf haliyle yaşayanların, hasreti bir ömür yüreğinde taşıyanların, kopmaz halatlarla bağlanmış dostlukların, birbirinden renkli hayatların iç içe geçtiği Gönül Dağı’nda masal gerçeğe dönüşecek ve Dilek umulmadık bir anda Taner’in karşısına çıkacaktır.

GÖNÜL DAĞI KONUSU NE?

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan ‘bozkırın kalemi’ Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesini anlatılıyor.

İzleyenlerin memleket özlemini giderecek görsel bir şölen sunan Gönül Dağı’nda, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsü konu ediliyor.

Çocukluk aşkı Dilek ile bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat, dizinin senaryosuna damga vuracak.

GÖNÜL DAĞI DİZİSİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Köprü Film’in üstlendiği, senaryosu Mustafa Çiftçi’ye ait olan, yönetmenliğini Yahya Samancı’nın yaptığı Gönül Dağı’nın oyuncu kadrosunda; Berk Atan (Taner), Gülsim Ali İlhan (Dilek), Yavuz Sepetçi (Ciritçi Abdullah) Ege Aydan (Celal Bey), Semih Ertürk (Veysel), Ecem Özkaya (Zahide) gibi isimler yer alıyor.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu