Gökhan Özoğuz’dan Komünist Başkana “Dersim” çıkışı!

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’na destek veren isimlerin başında yer alan Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, Maçoğlu’nun, Belediye tabelasında yer alan “Tunceli” ibaresinin “Dersim” olarak değiştirilmesi kararını eleştirdi…

Takip Et:
Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’na destek veren isimlerin başında yer alan Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, Maçaoğlu’nun Tunceli Belediyesi’nde “Tunceli” ibaresinin yerine “Dersim” olarak değiştirilmesi kararını eleştirdi…

Fatih Mehmet Maçoğlu başkanlığında toplanan Tunceli Belediye Meclisi, olağan ve olağanüstü toplantıda kararlar aldı. Meclis toplantısında alınan kararlara göre, belediye hizmet binası tabelasında bulunan “Tunceli” ibaresinin “Dersim” olarak değiştirilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

DUYGUSAL KARAR ALMALAR KAOS YARATIR

Sosyal medya hesabından yaptığı siyasi paylaşımlarıyla çok sık gündem olan Gökhan Özoğuz, yaptığı işlerden dolayı desteklediğini söylediği Maçoğlu ile ters düştü.

Özoğuz konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından, “Bir değişim varsa bile kanuni olarak meclisten geçip onaylanması lazım. 1935’de yukarıda yazıdaki nedenlerden dolayı değişmiş. Bugün tekrar değişecekse meclis kararı ile kanuni yollardan değişir. Yoksa 1935 Tunceli kabul edilmiştir! Ferdi, duygusal karar almalar kaos yaratır” paylaşımında bulundu.