Medya

Global Medya Özge ve Ebru’nun konuklarından para mı alıyor?

SKANDAL İDDİA! EBRU AKEL VE ÖZGE ULUSOY’UN PROGRAMLARINA UZMANLAR PARA VEREREK Mİ KONUK OLUYOR? GÜZELLİK UZMANI DİYE YAYINA ALINANLARDAN PARA ALINIP, KOZMETİK MARKALARININ GİZLİ REKLAMI MI YAPILIYOR? RTÜK BU İŞE NE DİYECEK? BAKANLIKLARIN BU OLAYDAN HABERİ VAR MI?
Show TV’de Ebru Akel’in sunduğu “Kendine İyi Bak” ve Özge Ulusoy’un sunduğu “Hayat Güzeldir” isimli programla ilgili kulislerde şaşırtıcı bir iddia konuşuluyor. İddialara göre; programda “Uzman” diye çıkarılan kişiler aslında “para vererek” yayına katılıyor ve kendi ürünlerinin gizli reklamını yapıyor. Özellikle, bazı kozmetik firmalarının bu yöntemle on binlerce liralık satış yaptığı öne sürüldü. Söylediklerinin gerçekliği konusunda ise, şüpheler doğmaya başladı! Yani, mağdur olan yine halk!

İZLEYİCİLER KANDIRILIYOR MU? GLOBAL YAPIM’IN SHOW TV’YE YAPTIĞI BU İKİ PROGRAMA “RTÜK” NASIL BİR YAPTIRIM UYGULAYACAK? YAKINDA KONUYLA İLGİLİ MECLİSE ÖNERGE VERİLECEĞİ KONUŞULUYOR!
İzleyiciler ekranda sözde “uzman görüşü” izlediğini zannedip, sağlık ve güzellik tavsiyeleri, “cilde iyi gelen maddeler” konuları altında açıklamaları izliyor. İddialara göre, o yayınların amacı kamuoyunu bilgilendirmek değil, internetten o konuda arama yaptırıp ürün satmak! Ekranda söylenenlerin ne kadarı gerçek, ne kadarı ticari olduğu konusunda izleyiciler şüpheye düşmüş durumda! Özellikle, doktor olmayan kişilerin “Uzman” adı altında kozmetik ürünlerinin gizli reklamlarını yapması ve bunun için yapım şirketi Global Yapım’a para verdiği iddiası ortalığı karıştıracak cinsten! Bakalım; Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve RTÜK bu konuda nasıl bir hamle yapacak?

İKİ PROGRAM DA REYTİNG ALMIYOR!
Bu arada, her iki program da reyting listelerine giremiyor. Yani aylardır “izlenmeme” rekoru kırıyor fakat hala yayından kaldırılmadı! İddialara göre, yapım şirketi de konuklardan aldığı paranın bir kısmını kanala ödüyor! Global Yapım’ın imza attığı programların reyting almaması ancak halkı bilinçlendirmek adı altında ücret karşılığı “uzman” konuk çıkardığı iddiası sosyal medyanın da gündeminde! Skandal iddialar bu şekilde! Daha devamı da var… (Taraflar, söz haklarını kullanmak isterse sayfalarımız kendilerine açıktır.)

İlgili Haberler

Başa dön tuşu