Medya

Gerilim büyüyor! Acun Ilıcalı’dan zehir zemberek sözler!

Acun Ilıcalı, Fox TV’yi kendi kanalı TV 8’de yayınlanan Yemekteyiz isimli programın formatını çalmakla suçlamış ve iki kanal davalık olmuştu. Açılan dava sonrası atanan bilirkişi raporunda Acun Ilıcalı’nın iddialarını haklı bulmuştu. Yemekteyiz ve Zuhal Topal’la Sofra’da programlarının arasındaki benzerlikler raporda yer almıştı. Bilirkişi raporunun açıklamasının ardından iki kanal da karşılıklı açıklamalarla birbirlerini suçlamıştı.

Ilıcalı, dün katıldığı bir programda konu hakkında açıklamalarda bulundu. “Biz formatları alıp geliştiren ekibiz. Bizimkiler yarışma. Mekanizmalı yarışmalar. Dünyanın en büyük şirketinden alıyoruz. Doğru formatları seçtiğim doğrudur. Bu formatları ülkelere göre (Meksika, Yunanistan) adapte ediyoruz.” şeklinde konuşan medya patronu şunları söyledi:

“Formatımızın çalındığı tek yer oldu dünyada Türkiye. İnanılır gibi değil. Yemekteyiz’in formatını satın aldık mesela. Program çok iyi gidiyor. Fox TV’de bir anda ‘Kaynanalarla Yemekteyiz’ diye program başladı. Aradım, “bizimkinin aynısı değil mi?” diye sorunca, ‘Kaynanalar var’ dediler.

O zaman, O Ses Kaynanalar’ı da yapın dedim. Emeğe çok saygı gösteririm. Beni dolandıran insanlar oldu. Hiçbiri önemli değildir benim için. Para ile tatmin olan biri değilim çünkü. Yaptığım iş ile heyecan duyan biriyim. Fikir hırsızlığı yapıldığında ona dayanamam işte.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu