Kültür ve Sanat

George Miller, Mad Max: Fury Road Filminin Senaryosu Olmadığı İddialarını Reddeti

Mad Max: Fury Road filminin yönetmeni George Miller, filmin senaryosu olmadığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

1979 yılında başlayan Mad Max serisi, 2015 yılında 30 yıllık aradan sonra dördüncü filmi ile sinemaya geri dönmüştü. George Miller imzalı Mad Max: Fury Road filminin gösterime girmesinin ardından hayranlar arasında bir söylenti dolaşmaya başlamıştı. İlk üç filmde Mel Gibson’ın canlandırdığı Max Rockatansky karakterine 4. 30 yıl sonra geri dönen dördüncü film ile Mel Gibson’ın yerini Tom Hardy aldı. Yeni film repliklerden ziyade aksiyona daha çok dayanan bir anlatıya sahip. Bu da söylentilerin temelini oluşturuyor.

George Miller: “Elbette Ortada Bir Senaryo Var!”

En İyi Kurgu, En İyi Yapım Tasarımı dâhil olmak üzere 6 kategoride Oscar kazanan filmin yönetmeni, verdiği röportajdan bu söylentilere kesin bir cevap vermek istediğini belirtti. Miller “Fury Road’un senaryosu olmadığı söylentisinin nasıl çıktığından emin değilim. Storyboard’da yer alan replik kısımlarından olduğunu düşünüyorum. Elbette ortada bir senaryo var! Yoksa ilgilerini çekmek için nasıl projeyi stüdyoya, oyunculara ve ekibe sunabilirdik?” ifadelerini kullandı.

George Miller’ın kesinlikle olduğunu söylediği senaryoyu kendisi ile birlikte yazan Brendan McCarthy, geçen hafta paylaştığı tweet dizisinde senaryonun varlığını doğruladı. McCarthy söylentinin Miller’a kadar uzanabileceğini ve onun yaratıcı yorumunun, filmin doğuşunu anlatırken gerçekliği esnetmesine neden olmuş olabileceğini iddia etti. Miller McCarthy’nin Fury Road senaryosunun ortak yazarı olduğunu doğruladı.

Mad Max: Fury Road filminin senaryosunun altında Miller, McCarthy ve Nick Lathouris’in imzaları yer alıyor. McCarthy, Fury Road spin-off’u Furiosa filminin senaryo kısmında yer almayacak. Filmde Charlize Theron’un canlandırdığı Furiosa karakterinin gençliğine Anna Taylor-Joy hayat verecek. 

Kaynak: Screen Rant

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu