‘Gelincik’e çok emek verdim

Takip Et:
‘Gelincik’e çok  emek verdim
‘Gelincik’e çok emek verdim

◊ 57. Antalya Altın Portakal Film Şenliği’nde “Gelincik” filmi ile yarışıyorsunuz. Filmin hem ortak yapımcısı, hem de oyuncususunuz. İlk yapımcılık tecrübeniz değil ama bu projede ortak yapımcı olarak yer almanızdaki en büyük neden neydi?

– Proje bana ilk olarak Ayhan karakterini oynamam için geldi. O sırada usumda ortak yapımcılık yoktu aleneni. Öyküyü ve anlatım biçimini çok sevdim. Okurken gerçekten coşku duydum.
Kamera ardındaya oyunculuk kadar merakım vardır. Bu işin her aşamasını çok hoşlanıyorum ve yaptığım işi sonuna kadar sahiplenen bir yapıya sahibim.

Bütün ayrıntıları, sonrasında yapılabilecekleri o kadar konuştuk ki Orçun Benli ile en sonunda vizyonlarımızı birleştirme kararı aldık.

Çok emek verdiğim bir proje “Gelincik”. O surattan benim için yeri bugüne kadar yaptığım tam işlerden azıcık daha özel.

◊ Polis memuru Ayhan rolünü canlandırıyorsunuz.
Karanlık bir yaşamı var… Yaptıklarının değerini çok ağır bir biçimde ödeyeceğini öğrenmeden çoğu zaman cinayet işlemiş. Gün geliyor ve yaptıklarının neticeleriyle yüzleşiyor. Bir kıymet ödemesi gerekiyor. Gerçeğinde bir vicdan yolculuğu izletiyor bize. Beni en fazla sürükleyen kısmı, o vicdan yolculuğuydu.

Kaan Yıldırım: ‘Gelincik’e çok emek verdim

AZ KONUŞARAK OYNAMAK DAHA GÜÇ

◊ Bu rolde çok fazla diyalog yok.
Bu kadar az replikle bir karaktere yaşam vermek güç olsa gerek…

– Evet, gerçekten az konuşarak oynamak çok daha güç. Ayhan’ı oynamak çok öğretici ve değişik bir tecrübeydi. Ahmet ağabey ve Orçun ile set evveli pek çok kere toplanarak rollerimiz hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Ayhan’ın ve yaşadıklarının üzerine çok düşündüm. Bugüne kadar oynadığım hiçbir karaktere benzemiyordu. Karakterin genel hatlarını çıkardıktan sonra sette kendimi ona ve içinde bulunduğum ana teslim ettim.

◊ Ahmet Mümtaz Taylan, Hande Doğandemir, Bülent Emrah Parlak, İnan Ulaş Torun ile aynı filmdesiniz.
Ahmet ağabey ile zati 3’üncü projemizi yapmış olduk. Diziler pek kalıcı olmuyor, bu surattan onunla bir filmimiz olduğu için çok mutluyum.

◊ Müsabakada Derviş Zaim, Reis Çelik gibi ehemmiyetli adların da filmleri yer alıyor. Siz “Gelincik”in kaderini nasıl bakıyorsunuz?

– Şenliğe seçilen her film çok ehemmiyetli ve değerli. Filmin talihi zati şenliğe seçilmiş olmasıdır. Tabii ki herkes mükâfat almak ister ama neticede hak eden hak ettiğini alacak, onu da hep birlikte alkışlayacağız.

Kaan Yıldırım: ‘Gelincik’e çok emek verdim

“HEKİMOĞLU”NDA OLDUĞUM İÇİN ÇOK TALIHLIYIM

◊ Bir yandan Kanal D’nin beğenilen dizisi “Hekimoğlu”nun çekimleri devam ediyor.
Kendinizi talihli seziyor musunuz?

– Televizyon güç bir mecra. Pek Çok dizi bitiyor, hemen yenileri başlıyor. Ben içinde olmaktan mutlu olduğum bir projedeyim. Çok değişik bir dile ve içeriğe sahip bir proje “Hekimoğlu”. Bu dönemde devam eden bir proje yakalamak dahi büyük kader. O surattan evet kendimi talihli seziyorum. Iyi uyuşan, birbirini ve işini beğenen bir takımız.

◊ Van’ın Çaldıran Köyü’nde iki idealist öğretmenin başlattığı “Toz Tebeşir” hareketine de yardım oluyorsunuz.
Van’ın Çaldıran ilçesinde, karlı bir kış günde, soba ile ısınan, pek çok noksanı bulunan bir köy mektebi… Öğrencileri ve öğretmenleri bakınca çok etkilendim. Onlara destek etmek istedim. Daha sonra irtibata geçtik ve sosyal medya aracılığı ile onları insanlara tanıtarak daha fazla bireye erişebildik. Duyarlı insanlar sağ olsun, hep beraber oradaki öğrencilere, mektebe destek edelim derken o kadar çok destek geldi ki etraf mekteplere dahi yollayabildik. O dönem destek eden herkese tekrar teşekkür ederim.
Bayana şiddetin ne yazık ki çoğaldığı bu dönemle alakalı neler
açıklamak isterseniz?

– Benim çok sevdiğim dostlarım ProCare Maske markasını kurdu. Benimle ortak olmak istediler. Ticarete çok da tutkulu değilimdir. Sosyal mesullük ile birleştirirsek olabilir dedim ve sürece dahil oldum.
Yaptığım bir işin benimle birlikte lüzum sahibi başka insanlara da değmesi beni mutlu ediyor. Evet, bayana şiddet haberlerini ne yazık ki çok sık bakıyoruz.
Siz neler yaptınız?

– Karantina süresi süresince “Gelincik” filminin post prodüksiyon işleriyle uğraştım. Onun dışında bol bol film ve dizi izledim…

Kaan Yıldırım: ‘Gelincik’e çok emek verdim

 

 

 

.