Kültür ve Sanat

Gal Gadot ve Patty Jenkins, Cleopatra Filmi İçin Yeniden Bir Araya Geliyor

Wonder Woman’da beraber çalışan Gal Gadot ve Patty Jenkins, uzun senelerdir çekilmesi gündemde olan Cleopatra filmi için yine toplanıyor. Gal Gadot’un Cleopatra’yı canlandıracağı filmin senaryosunu Shutter Island’ın senaryocuyu Laeta Kalogridis yazacak.

Aşinayı üzere Mısır Kraliçesi olarak dünya tarihine ismini altın harflerle yazdıran Cleopatra’nın hikâyesi, kerelerce sinemaya ya da televizyona adapte edildi.
Mankiewicz imzalı 1963 yapımı epik film ise izleyicinin belleğine kazınan ehemmiyetli Cleopatra adapte etmelerinin başında geliyor.

Elde ettiği galibiyetlerle isminden söz ettiren Cleopatra’nın biyografisi, aynı hikâyeleri evirip çevirip alkışımıza sunan Hollywood’un radarından kaçmadı. İlk kere 2011 senesinde bir Cleopatra adapte etmesinin çekilmesi için ilk adımlar atılmış, projeyi idaremesi için David Fincher, Ang Lee, Denis Villeneuve gibi ehemmiyetli rejisörlerin adı geçmişti.
Kısa bir müddet evvel ise filmle alakalı ehemmiyetli bir gelişme yaşandı. Uzun senelerdir çekilmesi gündemde olan Cleopatra filmi hem rejisörünü hem de başrol oyuncusunu sonunda buldu.

Deadline’ın haberine göre Wonder Woman‘da beraber çalışan ve iyi bir rejisör-oyuncu işbirliği kuran Gal Gadot ve Patty Jenkins, Cleopatra filmi için yine toplanıyor.

Cleopatra Filminin Senaryosunu Shutter Island’ın Senaryocuyu Laeta Kalogridis Yazacak

Cleopatra

Gal Gadot’un Cleopatra’yı canlandıracağı, Patty Jenkins’in rejisörlüğünü üstleneceği filmin senaryosunu Shutter Island’ın senaryocuyu Laeta Kalogridis kaleme alacak.
Sonrasında Gal Gadot, Patty Jenkins ve filmin bir değişik yapımcısı Charles Roven, bir Zoom buluşmasında toplandı ve böylece projenin çekilmesi güzergahında ehemmiyetli bir adım atıldı. Universal, Apple, Warner Bros., Netflix gibi ehemmiyetli rakiplerinin arasından sıyrılarak filmin haklarını satın alan Paramount Pictures ise büyük bütçeli bir sinema filmi için kolları sıvadı ve bu noktada proje için bir takvim tertip etti.

Filmin çekim ve vizyon tarihi mevzusunda elimizde net bir bilgi yok.
Filmle alakalı yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu