Kültür ve Sanat

Gal Gadot Cleopatra filminin başrolünde

”Wonder Woman” rolüyle ismini büyük kitlelere duyuran Gal Gadot, ”Cleopatra” filminin başrolünde yer alarak tarihin efsanevi kraliçesinin tacını takacak. Gadot, Julius Caesar ve Marc Antony ile aşk yaşayan ve Mısır’ın Ptolemaios Kraliyeti’nın son hükümdarı olarak hizmet eden bir bayanı canlandırarak, böyle büyük bir role damgasını bir yerinizi incitme talihi yakalayacak. 

Wonder Woman’ın rejisörü Patty Jenkins, “Cleopatra”yı da idareyerek tekrar Gal Gadot’la beraber çalışacak.
Kalogridis, aynı zamanda yürütücü yapımcı olacak. Film, Kalogris’in fikriydi ve Kaptan Wave tarafından tertip edilen; Gadot, Jenkins, Roven ve Varsano’nun katıldığı Zoom toplantılarının ardından uyuşma bitirildi. 

gal gadot cleopatra

Cleopatra’nın haklarını Paramount Pictures satın aldı

Paramount Pictures; Apple, Universal, Warner Bros.
Paramount’un projeyi elde etmesindeki en ehemmiyetli etkenlerden birinin ellerinde süratlendirilmiş bir zaman çizelgesi olduğu söyleniyor. Zira stüdyo, büyük bütçeli bir sinema gösterimi için filmini olabildiğince tez yapmak için hoş bir takvim hazırladı. Alexander, Shutter Island ve Kalogridis hemen senaryoyu yazmaya başlayacak ve film çekimleri için kollar sıvanacak.

Epik öykü, Hollywood efsanesi Joseph L. Mankiewicz’in idarediği 1963 yapımı bir filmle daha evvel ekranda anlatıldı.
Film, toplam dokuz alanda aday gösterildikten sonra 1964 Oscar’ında dört Yüksekokul Mükâfatı kazanmış ve senenin en fazla gişe yapan filmi olmuştu. 

Filmle alakalı yeni detayların yakın bir zamanda belirli olması bekleniyor. Yeni gelişmeler ve çok daha aşırısı için takipte kalın.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu