Medya

Furkan Palalı gibisi zor bulunur! Bir oyuncu nasıl olmalı dersini veriyor!

TelevizyonGazetesi.com / Ayrıntı – Ünlü oyuncu Furkan Palalı, rol aldığı her işte öne çıkan ve iz bırakan adlardan birisi… Şimdilerde atv ekranında izlediğimiz oyuncu, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde farkını da sergiliyor. Oyuncu, ne kadar profesyonel olduğunu ve yaptığı işe ne kadar büyük hürmet dinlediğini tavırları ve sözleriyle gösteriyor.

Her şeyden evvel Benim Tatlı Palavram gibi romantik komedi yapımından sonra değişik bir imaja bürünmesi gereken oyuncu, bu gidişatı manevileştirmek için çekimlerden çok evvel imaj farklılığını yaptı.
Zira, geri tasarıda karakteri tasarlayan takımın sergilediği büyük mücadeleye hürmeti var. Onların ortaya koyduğu bu mücadelenin karşılığını vermek için evvel kendisinin ısınması gerekli.

Evvel kendisinin bu haline alışması gerekiyordu. Bunu da dizideki karakteri daha iyi canlandırmak ismine yaptı. Ünlü oyuncu, “Bu dönem koşullarında bu sürprizi ve yabancı gözüken kente yabancı gelen bu adamın imajı da bu biçimde olmalıydı. Setten azıcık evvel yaptık ki, ben de karaktere ısınma hisseyi istedim.
Kendince anekdotlar çıkarttı. Çukurova’nın o senelerdeki vaziyeti hakkında bilgiler topladı. Başka Bir Deyişle yalnızca diziyi izlemekle de kalmayarak, dönem hakkında çoğu zaman ayrıntıyı bilmek için gayret sarf etti.

O dönemin değişik bir dokusu olduğunun altını çizen Palalı, Dizi TV programındaki mülakatında şu sözleriyle işini ne kadar ciddiye aldığını da anlatıyor:

“Çok ciddi bir kısım rakamı var geçmişte, benden evvel çekilen. Onları ayrıntılı seyredebilme fırsatım oldu.
O dönemin azıcık kitaplarını okudum. O dönemin Çukurova’sını azıcık okudum, inceledim. O surattan diziye hazırlık sürecim pandemi dolayısıyla bir hayli verimli geçti.”

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu