FLAŞ!.. NURGÜL YEŞİLÇAY’A İKİNCİ ‘GECE’ DARBESİ!..

0

Yönetmen Erden Kıral'ın geçen yıl önce vizyondan çekeceğini açıklayıp daha sonra kararından vazgeçtiği Nurgül Yeşilçay'lı "Gece" filmi, DVD'si piyasaya çıkarıldığı için İstanbul Film Festivali'ne kabul edilmedi.

Nurgül Yeşilçay, geçen yaz kariyerinde bir ilke atıp yönetmen Erden Kıral'la Gece isimli filmi hayata geçirmiş ancak daha sonra yönetmen Kıral, dağıtımcının belirlediği kopya sayısını az bulup daha çok seyirciye ulaşmasını istediği filmi vizyondan çekme, galasını da iptal etme kararı almıştı. Bu karara saygı duyan Yeşilçay, aynı akşam ise bu kez usta yönetmenin kopya sayısı biraz artınca filmin tekrar vizyona girmesi kararını alması üzerine şoke olmuştu. 14 Kasım'da 75 kopyayla gösterime giren film, az salon nedeniyle ancak toplamda 19 bin 160 kişilik gişe ve 208 bin 182 TL hasılat yapabildi.

Nurgül Yeşilçay'ın başrolünü Mert Fırat, Vildan Atasever, Ayça Damgacı, İlyas Salman ve Nur Sürer'le paylaştığı filmin son olarak nisan ayında İstanbul Film Festivali'nde yarışması gündemdeydi.

Ancak yönetmen Kıral'ın filmin DVD'sini satışa sunması, filmin bu şansını da ortadan kaldırdı. Festival filmi kabul etmeyince oyuncuların performans ödülü için yarışma ihtimali de ortadan kalktı.