Flaş iddia! ‘Arda’nın başarısında Sinem’in büyük yeri var!..’

İspanyol yazar Juan E. Rodriguez Garrido, üç sezondur Atletico Madrid'de forma giyen Arda Turan'ın İspanya'daki yaşamına dair bilinmeyenleri 'Arda Turan: Bayrampaşa'nın Dahisi' adlı kitabında anlatmıştı. 216 sayfalık kitap, geçtiğimiz hafta Altın Kitaplar'dan Türkçe olarak piyasaya çıktı. İlk olarak 10 bin adet basılan kitapta; Turan'ın ayrıldığı nişanlısı Sinem Kobal'dan da bahsediliyor. İspanyol yazar, Turan'ın başarısında Sinem Kobal'ın kilit rol oynadığını ifade ediyor. Kitapta; Turan'ın yeni takımına ve İspanya'daki yaşamına uyum sağlamasında en büyük desteği Kobal'dan gördüğü belirtiliyor. Kitaptan dikkat çeken bölümlerden bazıları şöyle: 
 
Sevgilisi Sinem Kobal'ın İspanya'ya gitmesi ve Arda'nın kaldığı otelden ayrılıp kendisine ait bir eve yerleşmesi, ünlü futbolcunun takıma uyum sağlamasında ve şehre alışmasında kilit unsurlar oldu. Onun futbol meziyetleri de gerisini getirdi. Arda'nın başarısında sevgilisinin çok önemli bir yeri var. 
 
'Türk paparazzileri inanılmazdır!..' 
 
Arda'nın İspanya'da dil sorunu sebebiyle sıkıntı yaşayacağı düşünülüyordu. Hiç İspanyolca bilmiyordu ve takım arkadaşları bu konuda ona şaka yapıyordu. Kendisine bir çevirmen tutunca rahatladı. Bir de kendisine ait bir yaşam alanı olana ve sevgilisi Sinem Kobal yanına gelinceye kadar tam anlamıyla İspanya'ya adapte olamadı. 
 
 Arda'nın Türkiye'deki hayatı; tam anlamıyla medyatik bir yıldızın yaşantısıydı. Bir adım bile atamıyordu. Oyuncu sevgilisi Sinem Kobal'la olan ilişkisi sebebiyle bu durum daha da zor hale geliyordu. Zaten Arda da bu konuyla ilgili şöyle demişti: "Madrid'e gelme sebeplerimden biri de bu. Orada magazin basını, spor gazeteleri ve televizyonlar beni rahat bırakmıyordu. Burada çok huzurluyum. Türk paparazziler inanılmazdır. Onlar sadece Hollywood'dakilerle karşılaştırılabilir!"
 
"Senin bir sonraki sevgilin Paris Hilton"
 
Arda sözleşme imzaladığında elit bir futbol ortamının tadına varma arayışı içindeydi ama aynı zamanda İstabul'da Yapıştırbulması imkansız olan normal bir yaşamı arzuluyordu. 
 
Arda'nın Madrid'e ayak bastığı ilk günden beri ona yardımcı olan bir grup var; 'Frente Kebap' olarak adlandırılıyorlar. Turan, Madrid'te yaşayan bir grup Türk taraftardan oluşan bu ekiple, Narvaez'de bulunan bir kebapçıda sık sık bir araya geliyor. Narvaez'deki bu mekan; Arda'yı neşelendiren bir yer. Bazen burada, Arda'nın sarışın kadınlara olan meylini ifade eden şarkılar da çalınır. Burada yapılan sohbetlerde arkadaşları Arda'ya "Senin bir sonraki sevgilin Paris Hilton" diye takılır. 
 
'Tüm gençlere örnek olsun!..'
 
ARDA Turan, genç yaşta hakkında bir kitap yazılmasını başarısının kanıtı olarak değerlendirdi. Ünlü futbolcu, kitapla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Kitabın duygusal bir dille yazılması beni çok etkiledi. Bu, gençler için bir umut kitabı… Ben Bayrampaşa'dan çıktım, bugün Madrid'deyim. Bu bütün gençlere örnek olabilir. Çünkü kitap benim başarımın kanıtı. Kitabı görünce 'Parayla mı yazdırdı?' diye düşünenler olabilir. Hayır, kitabı ben yazdırmadım, ayrıca bu kitaptan hiçbir maddi beklentim yok. İspanyol bir yazarın hayatımı yazması, benim için zaten yeterince gurur verici bir olay ve İspanya'da ne kadar başarılı olduğumun kanıtı." 
 
Saatlere çok önem veriyor!..
 
Kitapta Arda Turan'ın yardımcısı ve tercümanı Ata Bozan'la yapılmış bir röportaja da yer verilmiş. Bozan, Arda Turan'ın bilinmeyen bir yönünü anlattı: "İnsanlar, Arda'nın giyim tarzından dolayı ona 'Türk Beckham' diyor. Arda çok fazla şey satın almaz ama her zaman kaliteye önem verir. En sevdiği şey; saatlerdir. Şu an Ferrari 458 ve Range Rover kullanıyor ama saatleri arabalardan daha çok sever." Bozan, Turan'ın İspanya'da yemeklerini Türk bir aşçıya yaptırdığını da söylüyor.
 
(Sabah)