Flaş! Emrah’ın annesinden ‘Yaşlılık kartı’ açıklaması!..

İşte anne Ayten Erdoğan'ın yanıtı:

 

"Emrah bana öyle bir kart almadı!.."

 

"Oğlum bana böyle bir kart almadı. Almayı bırakın, böyle bir söylemde dahi bulunmadı. Bana olan düşkünlüğünü tüm Türkiye bilir. Beni yaşamının her döneminde baş tacı etmiş ve elindeki olanaklarla en rahat şekilde yaşamamı sağlamıştır ve bu halen böyle devam etmektedir.

 

"Emrah benden hiçbir şeyi esirgememiştir!.."

 

Emrah gibi bir evlat her anneye kısmet olmaz. Benden hiçbir şeyi esirgememiştir. Yıllarca devlete hizmet etmiş bir emekli olarak yaşımdan ötürü bana tanınan hakları kullanmam her yurttaş gibi benim en natürel hakkımdır. Bu hakkımdan ötürü oğlumu rencide edecek şekilde haber inşa edilmesi beni çok üzmüştür. Bakıcı masrafından korktuğu için yanına taşınmamı istediği iddiasının gerçekle alakası yoktur.

 

Biz oğlumla uzun yıllardır aynı evde yaşamayız. Oğlumun bana tahsis ettiği hanelerde kendim oturmaktayım. Erkek Çocuğum nereye taşınırsa, ona yakın olmak için beni de yakınına bir ev alarak taşır. Bir dediğimi iki etmez. Bu haberi yazanları vicdanlarıyla baş başa bırakıp, Allah'a havale ediyorum. Oğluma 'Ben o kızla yaşamam, o kızı gönder, senin yanına taşınırım' dediğim yazılmış. Emrah ne kadar oğlumsa, Sibel de o kadar kızım. Sibel'in benim gönlümdeki yeri bambaşkadır. Ona evgim çok özeldir. Oğlumun birtanesi, dolayısıyla benim de."

 

(Türkiye Gazetesi)