Magazin

Flaş! Demet Akalın 2. çocuk müjdesi verdi! İşte ayrıntılar!..

Mayıs ayında kapılarını ziyarete açan 4-14 yaş grubunda bulunan çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlayan Minopolis Çocuklar Şehri, pop müziğin sevilen sanatçısı Demet Akalın ve yeğeni Aymina’yı ağırladı.

 

Demet Akalın, Bakırköy'de bulunan Minopolis’te çocuklarla birlikte şehirde bulanan 32 istasyonu gezerken, çocukluk günlerine geri döndü.

 

Sanatçı Minopolis Çocuk Şehrine, simüle edilen hızlı bir trene binerek gelirken, çeşitli istasyonlarda bazen itfaiyeci, bazen modacı olarak çocuklarla birlikte eğlendi. Bu tür bir şehrin çocukların gelişimine katkı vereceğini belirten sanatçı, çocukların her türlü güzelliği hak ettiğini vurguladı.

 

“Bizim çocukluğumuzda da keşke böyle şehirler olsa ve biz de meslekleri tecrübe etme fırsatı bulsaydık” diyen sanatçı etkinliğin çocuklar için çok faydalı olduğunu vurguladı.

 

Demet Akalın radyo istasyonunda minik sunucularla sohbet ederken, “Dillerden düşmeyen şarkıları nasıl buluyorsun?” sorusuna, “Onun sırrı henüz çözülmedi. Ben de bilmiyorum. (Kalbini Göstererek) O şuradan geliyor” dedi.

 

Demet Akalın’dan 2. Çocuk kararı

 

Minopolis’te şehir turunu izleyen magazincilerin karşısına geçen sanatçı sürpriz bir açıklama yaparak, kızı Hira iki yaşına geldiğinde ikinci çocuğu düşündüğünü belirtti. Akalın şunları söyledi; “Evde Hira ile çok yoruluyorum. Akşam eve geldiğimde gündüzleri olmadığım için surat asıyor. Onu eğlendirmek için çeşitli oyunlar yapıyorum ama bunlar güzel yorgunluklar. Hira 2 yaşına geldiğinde bir çocuk daha düşünüyorum.”

 

Demet Akalın, 8. stüdyo albümü “Rekor”da yer alan sözlerini Gökhan Özen’in yazdığı “Yeminim Var” adlı şarkıya klip çekeceğini de söyledi.

 

Çocuklar bugünden meslekleri tecrübe ediyor

 

Bakırköy Marmara Forum’da 4-14 yaş grubundaki çocukları ağırlayan “Minopolis Çocuk Şehri” içinde 32 istasyon bulunduruyor. Ziyaretçilerin 100 kadar mesleği tecrübe ederek katılım sağladıkları Minopolis Çocuk Şehri, çocukların eğlenirken öğrenmesini hedefliyor.

 

Minopolis’te çocukların, çeşitli meslekleri uygulamalı öğrenmeleri ve gelecekte yapmak istedikleri işleri bugünden prova etme fırsatı bulmaları amaçlanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı