Müzik

Fenomen olan ‘Çok Sevdim Yalan Oldu’ şarkısı hakkında olay iddia!

Son haftalarda neredeyse her yerde çalınmaya başlayan ve fenomen haline gelen ‘Çok Sevdim Yalan Oldu’ şarkısı popüler olması beraberinde bir iddiayı getirdi. Mersin’de ikamet eden besteci Hüseyin Alkan, şarkının kendisine ait olduğunu söyledi. Alkan, şarkının sahibi Fatih Bulut ve yapım şirketine dava açacağını belirtti.

HÜSEYİN ALKAN: “FATİH BULUT ŞARKIMI ÇALDI!”

Hüseyin Alkan, Fatih Bulut’u şarkının nakarat kısmı dışında kendi bestesini çalmakla suçladı. Alkan’ın avukatı yaptığı açıklamada Hüseyin Alkan’ın bahsi geçen şarkıyı 1987 yılında bestelediğini ve söz-müziğin Alkan’a ait olduğunu belirtti. Şarkının orijinal adının ‘Zalim Geceler’ olduğu kaydedildi.

FATİH BULUT: “PATLAYAN KISIM NAKARAT”

Fatih Bulut ise kendisini “Sözünü ben kendim düzenlendim kendim yaptım. Kalıba sokmak düzenlemek, onu yontmak. Bizde zaten patlayan kısım nakarat oldu. Oralar bana ait.”sözleriyle savundu.

Etiketler

Tuğba Ak

1995 istanbul doğumlu tuğba ak istanbul gelişim üniversitesi halka ilişkiler bölümü mezunudur. Magazin sektöründe 1 senedir editörlük yapmakta olup 1 senedir Magazinn.com ekibinde yer almaktadır. İletişim: tugbaak@magazinn.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı