Kültür ve Sanat

Fazıl Say: Erdoğan İzmir’in Dağları’nı bile ayakta alkışladı

Fazıl Say, bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konserine gelmesi sebebiyle bazı kesimlerin çok sert eleştirilerine maruz kalmıştı.

Konuyla ilgili Okan Bayülgen’e konuşan Fazıl Say, ”Çok cumhurbaşkanı konserlerime geldi. Cumhurbaşkanlığı’nın konser dinliyor olması anormal bir durum değildir dünyada… Sayın Erdoğan o parçaları bile ayakta alkışladı.” diye konuştu.


Ünlü müzisyen, ”2006 yılında Erdoğan benim Antalya’da bir konserime gelmişti. Cumhurbaşkanı’nın konser dinliyor olması anormal bir durum değildir. Annemin vefatı sonrası Cumhurbaşkanı bir telefon konuşması yaptı. Baş sağlığı dileklerini iletti. Ben de konserime davet ettim. Erdoğan’ın konsere geliyor olması orada 3 bin kişilik bilet satılmış. Onların kim olduğunu ne ben ne de cumhurbaşkanı biliyor. Bu olayın şahitleridir onlar. Programda Truva Sonatı, Aşık Veysel’in Kara Toprak’ı İzmir’in Dağları gibi muhalif misyona dönüşmüş bir şarkıyı bile ayakta alkışladı.

Konser sonrası Cumhurbaşkanı bana Aşık Veysel’in ‘Kara Toprak’ın ilk plağını hediye etti. Kulis odasında bir de tebrik konuşması yaptı. Ben bunda büyütecek bir şey görmüyorum. Ben neyi yanlış yaptığımı bilmiyorum. Böylesi doğruydu o gün. Benim yakın dostum olan birkaç kişi bile ‘bizi sattın’ dedi.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu