Fatma Girik’in sağlık durumu hakkında ilk açıklama geldi!

Usta sanatçı geçtiğimiz gün ameliyat masasına yatmıştı...

0
fatma-girik-ameliyat-oldu

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Fatma Girik geçtiğimiz günlerde tıpta adı hidrosefali adıyla bilinen bir hastalık yüzüne ameliyat olmuştu. Fatma Girik’in olduğu bu ameliyat, bir beyin ameliyatı olduğu öğrenilmişti. Büyük usta Bodrum/Muğla’da kendi evinde sadece bakıcıları ile birlikte yaşıyordu. Geçtiğimiz haftalarda hemen hemen her gün bakıcılarının yardımı ile evinden ambulans ile yaşadığı Bodrum’da bulunan Bodrum Devlet Hastanesi’ne götürülen Fatma Girik açıklama yaparak sadece kontrol amaçlı gittiğini söylemişti.

76 yaşındaki Fatma Girik, geçtiğimiz hafta acil bölümüne aniden kaldırılması sonucunda ortada bir panik havası oluşmuştu. Fakat geç olmadan acilen hastaneye kaldırılan Fatma Girik’in ameliyat öncesi kontrolü için gittiği öğrenilmiş hatta Girik hastane çıkışında muhabirlere poz vererek “Bana aşık mı oldunuz?” gibi esprili bir tavırla hayranlarını sevindirmişti.

Geçtiğimiz gün ise ayakta durmakta zorlanan Fatma Girik için araştırmalar başlamış ve uzman doktorların ortak kararı ile Girik’in ameliyat olmasına karar verilmişti. Fatma Girik’in shunt ameliyatı olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 1 ay önce evinin banyosunda dengesini kaybederek düşmüş ve hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan bir takım testler sonucunda ciddi bir şey olmadığı ortaya çıkmış fakat daha iyi araştırma yapılması için İstanbul’a sevk edilmişti.

Fatma Girik’in sağlık durumu hakkında Prof. Dr. Talat Kırış, Fatma Girik’in ameliyatının oldukça başarılı geçtiğini ve ciddi derecede korkulacak bir ameliyat olmadığını söyledi. Hidrosefali olarak adlandırılan beyin hastalığı sebebiyle shunt ameliyatı yaptıklarını ve Fatma Girik’in uyandırılıp tüm fonksiyonlarının yerinde olduğunu belirtti. Her şey yolunda mesajı veren doktor açıklamalarını teşekkür ederek bitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here