Kültür ve SanatManşet

Fatma Girik yeniden hastaneye kaldırıldı!

Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yeşilçam’ın usta isimlerinden biri olan Fatma Girik, bugün yeniden hastaneye kaldırıldı. Fatma Girik, geçtiğimiz günlerde Evinde rahatsızlanarak ambulans ile hastaneye kaldırılmıştı. Girik yapılan tedavisinin ardından aynı gün taburcu edilerek ambulansla evine gönderilmişti.  Bordum’da yalnız başına sadece bakıcıları ile yaşamını sürdüren Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Fatma Girik bugün tekrar’dan rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

“Aşık mı oldunuz bana?”

Ambulansla yeniden hastaneye getirilen Fatma Girik’in sağlık kontrolü amacıyla getirildiği öğrenildi. Hastane kontrolünden sonra yeniden evine dönmeye hazırlanan Girik, ambulansa bindirilirken kendisini görüntülemek isteyen muhabirlere “Çok mu güzel görünüyorum, bana aşık mı oldunuz?” diyerek sempatik bir tavırla yaklaştı.

“Sağlık durumu iyi”

76 Yaşındaki usta sanatçı yaşlılığa bağlı sebepler ile sık sık hastaneye gidiyor. Girik geçtiğimiz yıllarda kalça eklemlerindeki bozulma nedeniyle yürüyemez hale gelmişti. Geçirdiği ameliyat sonrasında protez takılan girik zorlukla ayakta durabiliyor. Sağlık durumu hakkında ise girik her hangi bir sorun olmadığını ve yaşlılığa bağlı ağrıları olduğunu ifade etti.

“200 den fazla film”

Fatma Girik yaşamı boyunca 5 kez “Yılın En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülürken 1 kez de “Yaşam Boyu Onur Ödülü” almaya hak kazandı. Girik, kariyeri boyunca 200’den fazla filmde rol alırken Kemal Sunal, Metin Akpınar, Şener Şen, Minur Özkul, Tarık Akan gibi usta isimlerle aynı filmlerde oynamıştır.

fatmagirik

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu