Fatih Portakal’ın yeni işi belli oldu! Ünlü televizyoncu Youtube kanalı açtı!

Takip Et:
Fatih Portakal’ın yeni işi belli oldu! Ünlü televizyoncu Youtube kanalı açtı!
Fatih Portakal’ın yeni işi belli oldu! Ünlü televizyoncu Youtube kanalı açtı!

Ünlü televizyoncu Fatih Portakal, artık haber sunmayacağını açıklayarak FOX TV’deki misyonundan istifa etmişti. İstifa eden ünlü televizyoncu, Seferihisar’daki çiftliğine yerleşmişti. Artık bir işin içinde olmayacağı konuşulan ve kendi hayatına odaklanacağı bilinen Fatih Portakal’ın yeni işi ise belirli oldu.

Ünlü televizyoncu kendine ait sosyal medya hesabından, yeni bir Youtube kanalı açtığını duyurdu. Portakal açtığı Youtube hesabını faal olarak kullanmaya başladı.
Seyirdeyiz” ifadelerini kullandı. Portakal yayınladığı videoda yelkenli teknede nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı.

FATİH PORTAKAL KİMDİR?

Fatih Portakal 2 Şubat 1967, Nazilli, Türk gazeteci ve sunucu.

İlköğrenimini Nazilli’de; liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde bitirdi. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve Yönetimsel Bilimler Fakültesi’nde bitirdi. 1994 senesinde yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralya’ya gitti.

Fatih Portakal, eğitimi sonrasında Avustralya’da ünlü bir lokantayı bir vakitliğine işletti.
Armağan Toper ile evlendi. 1997-2005 senelerinde Star TV’de muhabir olarak çalıştı. 2005 senesinde gazeteci Mehmet Ali Birand’ın öneriyi üzerine Kanal D’ye geçti. 2010 senesinin Mayıs ayında FOX’un habercilerinden İrfan Değirmenci’nin öneriyi üzerine FOX’a geçti.

Fatih Portakal, 2010-2013 seneleri arasında FOX’ta Çalar Saat programı sunuculuğu yaptı. 2013’ün Eylül ayında FOX’taki bayan habercilerinden Nazlı Tolga’nın evlenerek yurtdışına yerleşmesi gereğince Fox Ana Haber programı sunuculuğu işini bırakması üzerine programı sunmaya başladı.
Altın Kelebek Mükâfatları’nde “En İyi Erkek Haber Sunucusu” mükâfatına layık bakılmıştır.

 

 

 

 

 

.