Esra Erol’da yaşanan skandal Müge Anlı’ya da etkiledi! Esra Erol ve Müge Anlı yayından kaldırılacak mı?

Takip Et:
Esra Erol’da yaşanan skandal Müge Anlı’ya da etkiledi! Esra Erol ve Müge Anlı yayından kaldırılacak mı?
Esra Erol’da yaşanan skandal Müge Anlı’ya da etkiledi! Esra Erol ve Müge Anlı yayından kaldırılacak mı?

Milyonları ekran başına kitleye ATV’nin en fazla izlenen 2 programı olan Esra Erol ve Müge Anlı kaldırılmayla karşı karşıya. Cuma günü Esra Erol programında yaşanan skandal, Türkiye’de infial tesiri yaratmış ve milyonlarca izleyicinin tepkisini sürüklemişti. Bugün politik adlar da bu skandal görüntüleri tenkit eterek Esra Erol’da yaşanan rezil zina olayıyla alakalı açıklamalar yaptı. Bu stil programların nezaket dışı olduğunu, evlilik kurumunu yaraladığını ve zinayı hukukileştirdiğini iddia eden politikler, Esra Erol haricinde Müge Anlı gibi pek çok reality Showların yayınlarının durdurulmasını arz etti.
RTÜK’e hem resmi sitesinden, hem Twitter üzerinden şikayet yağmaya başladı. Peki şimdi ne olacak?

ESRA EROL YAYINDAN KALKIYOR MU?

Esra Erol’da programıyla ilgili olarak Twitter’da 200 bine yakın yayından kaldırılmasıyla ilgili ileti atıldı ve RTÜK etiketlendi. Bu noktada Esra Erol’da programının bir dönem evlilik programlarında da olduğu gibi yayından kaldırılabileceği ifade edildi. Esra Erol’da programının yayından kaldırılıp kaldırılmayacağıyla alakalı net ve kesin bir bilgi yok ama RTÜK’ün bu kadar fazla şikayeti asla ve asla göz ardı etmeyeceği, netlikle analiz başlatacağı ve ya yayın yasağı, ya yayından kaldırma, ya da yayın politikasını düzenleme kararları vereceği düşünülüyor.
Müge Anlı ile alakalı da çoğu zaman şikayet oluştu.

MÜGE ANLI İÇİN BÜYÜK TEHLİKE!

Müge Anlı için, Esra Erol’da programında yaşanan söz konusu vakalarda çok büyük risk alana geldiği belirtildi. Zira şikayetler yalnızca Esra Erol odaklı olmadı. Müge Anlı’da da bu stil yasak ilişki vakalarının çok fazla işlendiği ve netice olarak yeniden terbiye bozulduğu, Müge Anlı’nın bir polis, savcı olmadığı ve böyle vakalara nasıl müdahale edebildiği soruldu.
Bu noktada yalnızca Müge Anlı değil, 2 programı yayınlanan ATV için de böyle şikayetler oluşturuldu ve ATV’nin tamamen kapatılması için hashtag kampanyası başlatıldı.

.