Esra Akkaya: “Nefret söylemlerini üzülerek takip ediyorum!”

Esra Akkaya, koronavirüs sonrası tatil beldelerindeki yazlıklarına akın edenlere 'gelmeyein' diyen Bodrumlulara yanıt verdi...

Takip Et:

Uzun bir süre önce Londra‘ya yerleşen oyuncu Esra Akkaya, koronavirüs‘ten korunmak için ailesiyle Türkiye’ye dönmüştü. Oğlu ve annesiyle ülkeye dönen ünlü oyuncu,  “Son uçakla gelebildik. En önemlisi annemi getirebildim. Herkes ‘Oğlunun okulu ne oldu?’ diyor. Can’ın okuluna yazı yazdım, dedim ki ‘Benim annem var ve ülkem kapıları kapatacak. Annemi götürmem gerekiyor’ Onlar da anlayışla karşıladı.” açıklamasında bulunmuştu.

Türkiye‘ye döndükten sonra İstanbul’da ailesi ile birlikte karantinada kalan Akkaya, tek evinin Bodrum’da olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu, Bodrum’da yaşayan halk ve koronavirüs sonrası Bodrum‘a gidenler hakkında konuştu. Esra Akkaya şunları söyledi:

“Bodrum’un İstanbullulara karşı bir tür nefret söylemini üzülerek takip ediyorum. Benim tek evim Bodrum’da ama şu an İstanbul’da annemle kalıyorum. Fakat şunu anlamıyorum. Bodrum’un imar planına sadık kalmayıp, bunca evin yapılmaması gerektiği şimdi mi aklınıza geldi?

Bundan 4 yıl önce Bodrum’a taşındım. Bodrum’un bozuluşu, gidişatı ilerledi gözümüzün önünde. Kim gelsin, kim gitsin değil; kimin kıymet bildiği önemli. Şu an ‘gelmesinler’ diyenlerde Halikarnas Balıkçısı’nın torunları değiller. Koca koca binalara neden göz yumdunuz?”