Esra Akkaya 14 gün karantinada kalacak!

Londra'ya yerleşen oyuncu Esra Akkaya, koronavirüs'ten korunmak için ailesiyle Türkiye'ye döndü...

Takip Et:

Çin‘in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan koronavirüs, İngiltere‘yi de etkisi altına aldı. İngiltere’de yaşayan iki Türk‘ün de hayatını kaybettiği salgından şu ana kadar 2 binden fazla insan etkilendi. Uzun bir süre önce Londra‘ya yerleşen oyuncu Esra Akkaya, koronavirüs‘ten korunmak için ailesiyle Türkiye’ye döndü. Son uçakla ülkeye dönen Akkaya, yaşadığı süreci ve oğlunun okuluyla ilgili merak edilenleri de sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.

Oğlu ve annesiyle Türkiye’ye gelen oyuncu, sosyal medyada paylaştığı videoda şunları söyledi: “Son uçakla gelebildik. En önemlisi annemi getirebildim. Herkes ‘Oğlunun okulu ne oldu?’ diyor. Can’ın okuluna yazı yazdım, dedim ki ‘Benim annem var ve ülkem kapıları kapatacak. Annemi götürmem gerekiyor’ Onlar da anlayışla karşıladı.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın yurt dışından dönen vatandaşların kendilerini evlerinde izole etmesi gerektiği yönündeki çağrısına uyan Akkaya, annesi ve oğluyla 14 gün boyunca evden çıkmayarak kendilerini karantinaya aldıklarını söyledi. Akkaya‘nın annesi ise oluşabilecek tüm hastalıkların önüne geçebilmek için evini dip bucak temizleyerek dezenfekte etti.