Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz çekimlerinde koronavirüs önlemi!

Koronavirüs salgını sebebiyle çekimlerine ara verilmeyen dizilerden biri olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın setinde önlemler arttırıldı...

Takip Et:

Koronavirüs salgını sebebiyle birçok dizinin çekimlerine ara verilirken atv‘de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ekibi çekimlere devam ediyor. Yapım şirketi çekimlerde koronavirüs salgınından etkilenmemek için bir dizi önlem aldı. Onur Tan, Zübeyir Şaşmaz ve Baran Özçaylan‘dan oluşan 3 yönetmenin çalıştığı dizide ekipler 40’ar kişiden oluşuyor. Set ekibi çekimlerin yapıldığı mekanlara girmeden önce özel ekipler tarafından dezenfekte çalışmaları yapılıyor.

Yapım şirketi, sete gelen karavan, jenaratör ve yemek kamyonları başta olmak üzere günde en az 3 kez dezenfektesini yaptırıyor. Ulaştırma departmanında ki her araca da sık sık dezenfektesini yaptıran yapım, personelin sosyal mesafeye uymasını sağlayarak toplu taşıma yerine tek tek özel araçlarla evden aldırtıyor.

Ayrıca sette hazırda ambulans ve sağlık ekipleri bekletiyor. Bekleyen ekipler, çalışanların ve oyuncuları kontrol ederek sağlık taramasını yapıyor. Set ekibi, kendileri için özel yaptırtılan tulumlar ve maskeleri kullanıyor. Ekip çekimlerin yapıldığı mekana kendisinden sonra gelecekler için dezenfektesini yenileterek seti terk ediyor.

Yetkililerin aldığı 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağını uyan yapım ekibi, 65 yaşın üstünde 2 oyuncusunun sahnelerine de ara verdi. Sabina Toziya ve Turgay Tanülkü’nün sahnelerine bir süre ara veren ekip, oyuncularının da her ihtiyacının karşılanması talimatını verdi.