ERKENCİ KUŞ DİZİSİNİN CAN’I CAN YAMAN KİMDİR?

  Takip Et:
  Star TV ekranlarında Haziran ayında başlaması planlanan Erkenci Kuş dizisinin kadrosu açıklandı.
   
  Kadroda Demet Özdemir, Can Yaman ve Öznur Serçeler'in yanı sıra Özlem Tokaslan, Berat Yenilmez, Birand Tunca, Sevcan Yaşar, Mehmet Cihan Ercan, Ali Yağcı, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Zeynep Kızıltan, Sibel Şişman da bulunuyor.
   
  Peki bu heyecanla beklenen dizide Can karakterine hayat verecek olan Can Yaman kimdir, hepsi haberimizde…
   
   
  Can Yaman'ın asıl mesleği avukatlıktır ancak Yaman kariyerine oyunculukla devam etmektedir.
   
  Yaman, aslen Yugoslav kökenlidir ve 1989 İstanbul doğumludur. Yaman, ilk ve orta okulu Bilfen Koleji’nde, liseyi ise İtalyan Lisesi’nde okudu ve liseyi birincilikle bitirdi.
   
   
  Yaman üniversite olarak ise, burslu olarak Yeditepe Üniversitesi'nin Hukuk bölümünü okuyup 2012 yılında mezun olmuştur. Sadece altı ay avukatlık yapıp hobi olarak oyunculuk dersleri almıştır.
   
  İlk olarak Gönül İşleri dizisinde Bedir karakterini canlandıran Yaman, dikkatleri üzerine çekip İnadına Aşk dizisindeki Aras rolü ile hayran kitlesini büyüttü.
   
   
  2014 Gönül İşleri- Bedir
  2015 İnadına Aşk- Yalın Aras
  2016 Hangimiz Sevmedik?- Tarık Çam
  2017 Dolunay- Ferit
  2018 Erkenci Kuş- Can
   
   
   
  Erkenci Kuş’ta olaylar Sanem’in, babası Nihat’ın yerine aileye ait bakkalı açmasıyla başlayacak. Küçük yaşlardan itibaren her sabah çok erken saatlerde nefes darlığı yaşayan babasının yerine bakkalı açan Sanem, ablası Lale’nin tam tersi doğal, neşeli ve yaşam dolu bir genç kızdır. Sanem, ablasının çalıştığı kadın dergisi Kontes’te eleman arandığını duyunca iş başvusu yapacak ve dizide macera da ondan sonra başlayacak. Derginin patronu Aziz beyin iki oğlu var; Can ve Emre…
   
   
  Sanem işlerin pek de yolunda gitmediği dergide çalışmaya başladıktan sonra bir anda kendisini ilginç olayların içinde bulacak. Can Yaman’ın canlandıracağı patronun oğlu Can Divit’le arasında tesadüflerle başlayan yakınlaşma olayların yönünü değiştirecek. Son derece maceracı bir ruha sahip olan Can, şehir hayatının küçük hesaplarından uzak doğayı seven sportmen bir gençtir. Bu özellikleri Sanem’le arasında özel bir bağın kurulmasına da neden olacak.