Medya

Erdem Tepegöz’ün Gölgeler İçinde filmine Moskova’da özel ödül!

Erdem Tepegöz’ün yeni filmi ‘Gölgeler İçinde’ dünya prömiyerini yaptığı 42. Moskova Beynelmilel Film Şenliği’den ikinci büyük mükâfat olan Jüri Özel Mükâfatü – Gümüş George ile dönüyor. Kim Ki-Duk, Valeriy Todorovskiy, Andrey Zaitsev gibi akılda rejisörlerin filmleriyle beraber yer aldığı ana müsabaka kısmında Jüri Özel Mükâfatü’ne layık bakılan filmin rejisörü Erdem Tepegöz mükâfatını geçen ay çalıştığı firmada iş kazası nedeniyle yaşamını kaybeden dayısı Uğur Örtün’e ithaf etti.

‘Gölgeler İçinde’ filmi Türkiye prömiyerini de Moskova’dan bir gün sonra 57.
Filmin yarıştığı Milli Müsabaka kısmının mükâfatları da 10 Ekim Cumartesi akşamı sahiplerini tespit edecek. Rusya’da sinema yazarları listesinde 5 üzerinden 4.1’lik yıldız alan ve Moskova’dan mükâfatla dönen filmin takımı aynı anda iki şenliğin coşkusunu beraber yaşıyor.

Antalya’dan hemen sonra şenlik yolculuğuna 8. Boğaziçi Film Şenliği’nde devam edecek ‘Gölgeler İçinde’, ilkel teknolojiyle yönetilen bir fabrikada emekçilerden birinin sistemi denetlemesiyle değişmeye başlayan yaşamlarına odaklanıyor.

Yapımcılığını Contact Film Works’un, ortak yapımcılığını ise TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU’nin üstlendiği, distopik bir dünyaya kuşkucu bir bakış atan bilimkurgu cinsindeki filmin başrolünü ‘Homeland’, ‘Prison Break’, ‘Aladdin’ gibi beynelmilel projelerde rol alan Numan Acar üstlenirken, ona filmde Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Sancak, Selin Kavak gibi tecrübeli ve genç oyuncular eşlik ediyor.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu