Kültür ve Sanat

Erdal Beşikçioğlu, eşiyle sahnede olacak!

Adı Behzat Ç. dizisi ile özdeşleşen Erdal Beşikçioğlu, bir yandan yeniden başlayan Behzat Ç.’de yer alırken bir yandan da tiyatro çalışmalarına devam ediyor. Usta oyuncu, 2013 yılında eşi Elvin Beşikçioğlu ile kurduğu Tatbikat Sahnesi isimli tiyatroda yeni bir oyuna başlıyor. Birçok yeni oyuncunun yetişmesinde de katkısı olan oyuncu, Nina/İçi Doldurulmuş Martıların Hasssasiyeti oyununda eşi Elvin Beşikçioğlu ve Ünsal Çoşar ile birlikte sahneye çıkacak. Uzun yıllardır tiyatro sahnesinde hayranları ile bir araya gelen Beşikçioğlu, son olarak Bir Delinin Hatıra Defteri oyununda yer almıştı. Ünlü oyuncu, birçok şehri gezerek sanatseverlerle buluşmuştu.

BEHZAT Ç.’DE DE BİRLİKTE OYNADILAR

Erdal Beşikçioğlu, 28 yıllık eşi ve 2 çocuğunun annesi Elvin Beşikçioğlu ile daha önce Behzat Ç. dizisinde de birlikte oynamıştı. Dizinin 6 yıl önce yayınlanan bölümlerinde Elvin Beşikçioğlu, Ceyda karakterine hayat vermişti. Ceyda, Erdal Beşikçioğlu’nun dizideki karakteri Behzat Amirin eski eşiydi. Elvin Beşikçioğlu, dizide psikolojik sorunları olan ve kızını kaybeden bir karakteri canlandırıyordu. Behzat Ç.’de Erdal ve Elvin Beşikçioğlu’nun kızını ise Hazal Kaya oynadı.

Öte yandan 2013 yılında final yapan ekranların fenomen dizisi Behzat Ç. 6 yıl aradan sonra yeni bölümleri ile yayınlanmaya başladı. Yayınlandığı dönemde de televizyondan daha çok dijital platformlarda izlenen Behzat Ç. geçtiğimiz aylarda Blu TV’de yeri aldı. 9 bölümün ardından sezon finali yapan dizinin ilerleyen günlerde yeni sezonuyla başlaması bekleniyor. Merak uyandıran bir sezon finali ile ara veren Behzat Ç.’nin izleyicisi 10. bölümü bekliyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu