Medya

Engin Öztürk ve Aybüke Pusat’ı bir araya getiren Netflix’in ilk Türk komedi dizisi 50 M2’nin çekimleri tamamlandı

Netflix’te yayınlanan Türk dizilerine bir yenisini daha ekliyor. Netflix bu kez ilk Türk komedi dizisi olan 50M2 /  Elli Metrekare dizisiyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki, 50 M2 dizisinin konusu ne? Dizinin oyuncu kadrosunda kimler bulunuyor? Dizinin yayın tarihi ne zaman? İşte yeni Netflix dizisiyle ilgili detaylar…

Pandemi süreci nedeniyle çekimleri aksayan dizinin sonunda tamamlandığı haber veriliyor. 50M2 dizisi, Netflix’te yayınlanacak olan ilk Türk komedi dizisi olacak.

50M2 dizisi kara komedi türünde, absürd sahneleri ağır basan bir dizi olacak. Netflix’in yeni Türk dizisi olan 50M2 dizisinin oyuncuları, konusu, yayın tarihi ve fragmanı hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar…

50M2 oyuncu kadrosunda sürpriz isimler var

50M2 dizisinin hem oyuncu kadrosu hem de kamera arkası ekibi, izleyicilerin duyunca heyecanlanacağı isimlerden oluşuyor. Dizinin senaryosu, Leyla ve Mecnun dizisi ile izleyicinin gönlünde taht kurmuş senarist, yazar Burak Aksak tarafından kaleme alındı.

50M2 dizisinin yönetmen koltuğunda ise Düğün Dernek, Çalgı Çengi, İşler Güçler, Kardeş Payı gibi izleyiciyi kahkahalara boğan dizi ve filmlerin yönetmeni Selçuk Aydemir oturuyor. Yani Leyla ve Mecnun dizisinde olduğu gibi 50M2 dizisini izlerken de karşımıza görünce kahkahalara boğulacağımız karakterler, mekanlar ve olaylar çıkacak. Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in bu konuda başarılı işlere imza attığı biliniyor.

Dizi, yer altı dünyasının gizemli tetikçilerinden olan Gölge adında karakterin babası gibi gördüğü Servet’in ona ihanet etmesiyle başlıyor. Gölge bunun üzerine kaçarak kendisini küçük bir mahallede, elli metrekarelik bir terzi dükkanında buluyor. Zaten gizlenmek isteyen karakterimiz de bu yanlış anlaşılmayı düzeltmeyerek mahallelinin arasına karışıyor. Zaman geçtikçe terzinin oğlu rolünü iyice benimseyen Gölge’nin gizlenme macerası, iç çatışmalarla dolu bir kendini bulma yolculuğuna dönüşüyor.

50M2 dizisi ne zaman yayınlanacak?

2020 yılının ilk aylarında çekimlerine başlanan 50M2, farklı ülkelerde çekimleri süren pek çok yapım gibi tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinden etkilendi ve çekimlerine süresiz olarak ara verildi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu