Medya

Engin Altan Düzyatan yeni projesi için el sıkıştı!

5 sezon boyunca ekranlarda olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi‘yi canlandıran Engin Altan Düzyatan, reyting rekorları kıran dizi sayesinde ünününe ün katmıştı. Diriliş Ertuğrul’dan sonra ekranlara ara vermeyerek Kurşun dizisinde oynayan ünlü oyuncu, son projesinde ise reytinglerin düşük olması sebebiyle hüsrana uğramıştı. Engin Altan Düzyatan‘ın Diriliş‘in devamı olan Kuruluş Osman‘da oynayacağı konuşuluyordu. Ünlü oyuncu konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söylemişti: “Daha önceden planladığımız bir şey yok. O yüzden de şu anda tekrar oraya girdiğimde yaşım gerçekten çok yaşlı olmak zorunda. Bir aktör olarak bunu ne kadar uzun soluklu oynamak isterim, açıkçası bir karar verilemiyor. Bir şey yapamıyoruz. Çok da net konuşmadık hiçbir zaman. O yüzden şimdi öyle bir tasarrufum yok.”

Burak Özçivit’in başrolünde olduğu Kuruluş Osman dizisinde yer almayacak olan Düzyatan’ın yeni dizisi kesinleşti. Ertuğrul Gazi’yi başarıyla canlandıran ve sonrasındaki yer aldığı dizide Savcı Osman karakteri ile televizyon izleyicisi tarafından kabul görmeyen Engin Altan Düzyatan bir kez daha tarihi bir isme hayat verecek. Engin Altan Düzyatan ve Barbaros dizisi için ünlü oyuncuya teklif götüren Es Film’in arasındaki görüşmelerde sona gelindi. Ünlü oyuncunun Osmanlı İmparatorluğu’nun Kaptan-ı Derya’sı Barbaros Hayreddin Paşa’nın hayatının anlatılacağı dizide başrol oynayacağı kesinleşti. Böylelikle Engin Altan Düzyatan, Diriliş Ertuğrul’un ardından bir kez daha TRT ekranlarında izleyici ile buluşacak.


ÇAĞATAY ULUSOY AYRILDI, ENGİN ALTAN DÜZYATAN BARBAROS OLDU!

İlk olarak Çağatay Ulusoy’un Barbaros dizisinde başrol oynayacağı açıklanmıştı. Dizi için bir hayli kilo alan ve yeni hali ile Bodrum tatili sırasında görüntülenen Ulusoy, son anda diziden ayrılmıştı. Ünlü oyuncunun diziden ayrılmasına sebep olarak yaşanan koronavirüs salgını ve platoların hazırlık sürecinin uzaması gösterilmişti. Bölüm başı 200 bin lira isteyen Ulusoy, son olarak Şeref Sözü dizisinde gelen teklifi de geri çevirmişti.

TRT’de yayınlanacak olan dizinin başrolü kesinleşmiş olsa da oyuncu kadrosu henüz netleşmedi. Hazırlıkları devam eden dizinin henüz plato inşaatı başlamadı. Tarihi diziler için hazırlanan bir hayli maliyetli platolardan hazırlanacak dizinin ocak ayında TRT ekranlarında olması bekleniyor. Dizinin senaryosunu ise Ozan Aksungur ve Cüneyt Aysan birlikte yazıyor

İlgili Haberler

Başa dön tuşu